Wspólnoty parafilane

• Rada Parafialna

Rada parafialna wspomaga w pracy duszpasterskiej ks. Proboszcza i księży duszpasterzy.

27 czerwca 2012r. 532
  • Caritas

Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. Została reaktywowana 10 października 1990 roku. Odwołuje się do tradycji pracy charytatywnej Caritas sprzed 1950 roku. Nasz Parafialny Oddział "Caritas" zrzesza ludzi wrażliwych duchowo, gotowych do ofiarnej pomocy najbardziej potrzebującym. Caritas organizyje i przeprowadza rozdział żywności, wspiera różne parafialne akcje duszpasterskie, pomaga Proboszczowi w organizacji wielu inicjatyw. Oddziałowi przewodniczy p. Anna Prościak.

27 czerwca 2012r. 519
  • Żywy Różaniec

"Żywy Różaniec" składa się z ŻYWYCH RÓŻ. Każda Róża (grupa modlitewna) ma swojego świętego patrona, posiada dwadzieścia osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w Róży codziennie cały Różaniec - dwadzieścia tajemnic. Jest to jakby wieniec różany składany u stóp Królowej. " Podajcie mi moją broń. Tym się zwycięża szatana." - tak mawiał ojciec Pio, kiedy brał do ręki różaniec w czasie gdy czuł, że traci siły.Na dzień dzisiejszy w naszej Parafii istnieją dwie RÓŻE Żywego Różańca. Pierwszą stanowią matki, które modlą się na różańcu w intencji swoich dzieci oraz za wszystkie dzieci i młodych naszej wspólnoty parafialnej. Druga RÓŻA "męska" modli się za mężczyzn, ojców i mężów. Wszyscy członkowie Róż modlą się również w intencjach papieskich i misyjnych, podanych w danym miesiącu.

28 listopada 2017r. 16
  • Odnowa w Duchu Świętym "Nowa Jerozolima"

Wspólnotę Odnowy "Nową Jerozolimę" tworzą osoby, które w Duchu Świętym, przez Jezusa Chrystusa modlą się i omadlają wiele ważnych intencji Kościoła Świętego. Posługują się też w modlitwie charyzmatami i darami otrzymanymi od Ducha Świętego. Wspólnota Odnowy modli się w każdy pierwszy piątek miesiąca na "Wieczorze Chwały".

28 listopada 2017r. 19
  • Domowy Krąg Biblijny

Domowy Krąg Biblijny tworzą osoby zafascynowane Słowem Bożym i biblijną duchowością. Spotkania Kręgu odbywają się raz w tygodniu (piątek, 19:00) w czasie których czytamy i rozważamy kolejne rozdziały poszczególnych ksiąg biblijnych. Obecnie pochylamy się nad Ewangelią wg św. Marka.

02 listopada 2017r. 29
  • Duszpasterstwo Młodzieży GARGANO

Duszpasterstwo Młodych "Gargano" (nazwa od włoskiego regionu, na terenie którego znajduje się słynne Sanktuarium św. Michała Archanioła) tworzy dobrzańska młodzież pod czujnym okiem ks. Krzysztofa Grabowskiego SChr. W ramach DM "Gargano" działa m.in. zespół muzyczny "Mika'el", Liturgiczna Służba Ołtarza oraz kandydaci do Bierzmowania. Spotkanie dla młodych odbywa się w piątki (poprzedzone jest wieczorną Eucharystią) w Domu Zakonnym chrystusowców. W niedzielę o godz. 18:00 (w okresie jesienno - zimowym o godz. 17:00) odprawiana jest msza Święta dla młodych. W DM "Gargano" młodzież pogłębia swoje życie duchowe, nie brakuje też wspólnych inicjatyw duszpasterskich oraz sportu, wyjazdów integracyjnych (wycieczki, kino, teatr, rekolekcje).

20 lutego 2015r. 550
  • Liturgiczna Służba Ołtarza (LSO)

Liturgiczna Służba Ołtarza to przede wszystkim ministranci i diakonia liturgiczna dziewcząt posługujących w kościele parafialnym i kościołach (kaplicach) filialnych naszej parafii. Głównym zadaniem naszej Wspólnoty jest uwielbienie Boga poprzez służbę przy ołtarzu i posługę Słowa Bożego podczas liturgii. Poprzez to, przyczyniamy się do upiększania każdej niedzielnej a także codziennej liturgii.

27 czerwca 2012r. 675
  • Zespół "Mika'el"

Nazwa zespłu wzięła się od imienia Patrona Parafii - Michał, z hebr. מיכאל - Mika'el, dosłownie "Któż jak Bóg". Zespół tworzą młodzi ludzie wraz z nieco już  dojrzalszymi pasjonatami muzyki chrześcijańskiej. Mika'El muzyką i śpiewem uwielbia Pana, z oddaniem tworzy oprawę muzyczną Mszy Świętej oraz Wieczorów Chwały. Mika'el gra i śpiewa na Mszy Świętej o godz. 18:00, w 2 i 4 niedzielę miesiąca, na ważnych uroczystoiściach oraz na Wieczorach Chwały. Liderem zespołu jest Paweł Kłyszejko. Opiekunem duchowym jest ks. Krzysztof Grabowski SChr.

Próby Zespołu: środa, 19:15, Plebania. Wszystkich, którzy chcieliby śpiewać z nami i grać - serdecznie zapraszamy!

21 października 2017r. 56 2
  • Schola dziecięca ,,Aniołki"

Spotykamy się, aby chwalić Pana Boga naszym śpiewem. Nasze spotkania, to czas rozwoju naszego talentu, ale również radosne chwile spędzane w rodzinnej atmosferze. Jeżeli czujesz, że potrafisz śpiewać, chcesz ten talent rozwijać modląc się śpiewem na chwałe Boga, dołącz do nas.

Próby : Sobota godzina 10.00 na plebanii

03 października 2015r. 533
  • Jasnogórska Rodzina Różańcowa.

Apostolstwo Modlitwy Różańcowej, nawiązując do istniejącego od 1610 r., na Jasnej Górze Bractwa Różańcowego, nosi nazwę Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej pod opieką Aniołów Stróżów. Jasnogórska Rodzina Różańcowa jest prywatnym stowarzyszeniem wiernych i jako kościelna wspólnota religijna budowana jest na żywej wierze w oparciu o szczególny kult Błogosławionej Bogarodzicy Maryi. Jasnogórska Rodzina Różańcowa posiada charakter czysto religijny i duchowy, dlatego nie jest związana z żadną organizacją społeczną.

Odpowiedzialną za JRR jest p. Barbara Naróg.

20 marca 2016r. 184
  • Parafia św. Michała Archanioła