loading...

Święto Niepodległości w Dobrzanach

W sobotę (11 listopada) obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dobrzańskie obchody Święta Niepodległości rozpoczęła uroczysta Msza Święta o godz. 11:00, którą uświetniły: poczet sztandarowy dobrzańskiego Zespołu Szkół Publicznych oraz Chór Apasjonata. Eucharystii przewodniczył ks. Proboszcz Rafał. Po Mszy Świętej odbył się piękny i poruszający koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Mika’el”, scholi dziecięcej „Aniołki” oraz dzieci i młodzieży z Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. 

Po koncercie świętujący przenieśli się na plebanię, gdzie odbył się poczęstunek i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Z okazji Święta Niepodległości odbył się także KONKURS PLASTYCZNY dla dzieci – „Moja ukochana Niepodległa”. Wpłynęło ponad dwadzieścia prac o tematyce patriotycznej, związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Prace (podpisane imieniem i nazwiskiem) prosimy przynieść na Mszę Świętą w sobotę (11 listopada) o godz. 11:00. Po Mszy Świętej w czasie koncertu patriotycznego – komisja powołana przez ks. Proboszcza oceniła prace i przyznała specjalne nagrody za I, II i III miejsce. Wszystkie dzieci, które wykonały prace zostały nagrodzone.

Obchody Święta Niepodległosci przygotowali wspólnie: Urząd Miasta i Gminy w Dobrzanach, Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Zespół Szkół Publicznych, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Parafia p.w. św. Michała Archanioła.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Parafia św. Michała Archanioła
ul. Staszica 56, 73-130 Dobrzany
tel. 91/562-00-57 / rsorkowicz@gmail.com

Ks. Proboszcz Rafał J. Sorkowicz SChr - tel.: 798 805 422

Msze św.

Niedziela: 09:00; 11:00, 18:00
 

W tygodniu: 18:00
 

Sobota:18:00