loading...

Sierpniowy wyjazd na Bałkany 2018

W sierpniu 2018 roku organizujemy parafialny wyjazd wakacyjny na Bałkany w dniach 16-25 sierpnia 2018. W programie: Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra. Odwiedzimy też Medjugorie oraz wiele pięknych miejsc, których w Słowenii i na Bałkanach nie brakuje. 10 dni w których nie zabraknie też wypoczynku nad słoweńskim Jeziorem Bled, wodospadami Kraviča, Adriatykiem oraz na wyspie Korčula. 

Nasz wyjazd organizuje Vernici Travel - Biuro Podróży z Bydgoszczy. Zapisy trwać będą do 15 lutego. Przy zapisach wpłacamy 300 zł.

Kontakt w sprawie wyjazdu - ks. Proboszcz Rafał, tel.: 798 805 422

Zapraszamy do galerii zdjęć miejsc, które odwiedzimy.

WAKACYJNY WYJAZD NA BAŁKANY. SIERPIEŃ 2018

1 DZIEŃ (16 sierpnia) – PRZEJAZD do Słowenii

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafią we wczesnych godz. rannych, przejazd przez Niemcy i Austrię do Słowenii. Przejazd do hotelu w ok. Kranj lub Lublany na nocleg (w tym dniu bez obiadokolacji).

2 DZIEŃ (17 sierpnia) - SŁOWENIA

Przejazd do Brezje – najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w kraju, „słoweńskiej Częstochowy”, gdzie znajduje się bazylika mniejsza Marii Dziewicy, którą odwiedził św. Jan Paweł II podczas swojej pierwszej pielgrzymki na Słowenię. W XIX w. w kościele umieszczono cudowny obraz Matki Bożej, który przyciągał tłumy wiernych.  Na koniec przejazd do miejscowości - Bled, malowniczo położonej nad jeziorem ze słynnym kościołem na wyspie. Spacer do wznoszącego się majestatycznie na stromej skale zamku Bled (zwiedzanie z zewnątrz), uważanego za jeden z najpiękniej położonych w Słowenii. Ze wzgórza zamkowego roztacza się niezapomniany widok na jezioro i góry, w pogodne dni doskonale widać stąd najwyższy szczyt Słowenii – Triglav. Rejs łódkami na wysepkę na jeziorze, gdzie zobaczymy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Po południu czas na relaks nad jeziorem (możliwość plażowania). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ (18 sierpnia) - CHORWACJA, BOŚNIA i HERCEGOWINA

Śniadanie i przejazd do Medjugorie. Po drodze zatrzymamy się w Veprić, zwanym „bałkańskim Lourdes”. Msza św.  Przejazd do Medjugorie, zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ (19 sierpnia) - MEDJUGORIE

Śniadanie i całodzienny pobyt w Medjugorie. Poznamy miejsce objawień Matki Boskiej. Wieczorem weźmiemy udział w modlitwie różańcowej, Mszy Świętej i adoracji. Powrót do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ (20 sierpnia) MEDJUGORIE

Śniadanie, po którym, weźmiemy udział m.in. w Drodze Krzyżowej na Górę Krizevac. Następnie przejazd do Blagaj, gdzie między skałami, znajdziemy XVI-wieczną tekiję, czyli klasztor derwiszów, należących do muzułmańskich bractw religijnych. Kiedyś miejsce służyło celom mieszkalnym i modlitewnym, dziś można pochodzić po salach wyłożonych kolorowymi dywanami i podziwiać piękne klify i źródło rzeki Buna, która wypływa spod 200-metrowego klifu. Po południu przejazd  nad niezwykle urokliwe Wodospady Kravica, gdzie będziemy mogli odpocząć i poplażować  w pięknej scenerii. Powrót do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ (21 sierpnia) - CZARNOGÓRA

Śniadanie i wyjazd w kierunku Czarnogóry, przejazd dookoła Boki Kotorskiej, największego i najgłębszego fiordu południowej Europy (piękna trasa widokowa). Najpierw zwiedzanie Perastu prześlicznej rybackiej osady nad Zatoka Kotorską, rejs statkiem na wyspę Matki Bożej na Skale.  Następnie zwiedzanie Kotoru, zwanego "Dubrownikiem w miniaturze", warownego miasta, które posiada piękną starówkę, wpisaną na Listę UNESCO. Spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach -  zabudowa mieszkalna z XIV/XVII oraz Katedra św. Trifona patrona miasta. Wspaniałą panoramę miasta i zatoki można podziwiać z twierdzy św. Jana, która znajduje się powyżej, na wzgórzu. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ (22 sierpnia) - BOŚNIA i HERCEGOWINA (NEUM)         

Śniadanie i przejazd przejazd do Neum, bośniackiego kurortu nad Adriatykiem. Neum położone jest na małym odcinku wybrzeża dalmatyńskiego pomiędzy chorwackimi miejscowościami wypoczynkowymi, ok. 60 km od Dubrownika i 70 km od Medjugorie. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek, plażowanie i kąpiele w Adriatyku, obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ (23 sierpnia) – CHORWACJA - wyspa KORČULA 

Śniadanie, rejs „fish-picnic” na przepiękną wyspę środkowej Dalmacji – Korčula, który rozpoczniemy od poczęstunku rakiją. Zacumowanie do portu w Korčuli, obiad na statku: ryba lub mięso z grilla, sałatka, pieczywo, napoje: wino, woda, sok. Spacer po średniowiecznym mieście Korcula, znanym jako miejsce urodzenia podróżnika Marco Polo, zobaczymy zabytki starówki, XV-wieczną katedrę św. Marka, Pałac Biskupi. Plażowanie, powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

9 DZIEŃ (24 sierpnia) - CHORWACJA

Po śniadaniu przejazd do Szybenika. Spacer zabytkową starówką i zwiedzanie m.in. jednej z najpiękniejszych budowli Dalmacji, którą jest katedra św. Jakuba. Przejazd do Mariji Bistricy, gdzie nawiedzimy najważniejsze sanktuarium maryjne w Chorwacji z drewnianą figurką Matki Bożej z Dzieciątkiem, która od XV w. jest obiektem kultu. Pielgrzymował do niej również św. Jan Paweł II. Obiadokolacja i nocleg w Marija Bistrica.

DZIEŃ 10 (25 sierpnia) - POWRÓT       

Śniadanie i przejazd powrotny do Polski, po drodze obiad pożegnalny. Przyjazd na miejsce zbiórki po północy, zakończenie pielgrzymki

Termin: 16 – 25 sierpnia 2018

Cena: 2540 zł/os.

Zapewniamy:

- Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem

- Zakwaterowanie: 9 noclegów: 6 w hotelach ***, 3 w pensjonacie w Medjugorie, pokoje 2,3 os. z łazienkami

- Wyżywienie: 9 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad

- Opiekę i informację turystyczną pilota

- Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

- W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł od każdego uczestnika.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, rejsu łódkami na wysepkę na jeziorze Bled, rejsu statkiem na wyspę Matki Bożej na Skale itp. (na ten cel należy posiadać ok. 110 €); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

- dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty

- na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1080 zł

- program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc. 

Parafia św. Michała Archanioła
ul. Staszica 56, 73-130 Dobrzany
tel. 91/562-00-57 / rsorkowicz@gmail.com

Ks. Proboszcz Rafał J. Sorkowicz SChr - tel.: 798 805 422

Msze św.

Niedziela: 09:00; 11:00, 18:00
 

W tygodniu: 18:00
 

Sobota:18:00