OGŁOSZENIA - INTENCJE /11.02.2018/

W najbliższą środę – 14 lutego rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze Święte (z obrzędem posypania głów popiołem) o godz. 9:00 i 17:00.

Wielki Post to okres wzmożonej modlitwy, umartwienia i pokuty poprzedzający najważniejszą dla chrześcijan uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Nie zmarnujmy łask związanych z czasem wielkopostnym. Zachęcamy do wzięcia udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.

Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00. Po nabożeństwie (ok. godz. 17:30) Msza Święta. Druga Droga Krzyżowa przygotowana przez Duszpasterstwo Młodych i Zespół Mika’el o godz. 19:00. Wypominki Roczne w każdy piątek o godz. 16:45.

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:00. Po nabożeństwie o godz. 17:30 wieczorna Msza Święta niedzielna.

W najbliższy piątek (16 lutego) zapraszamy na „Noc Nikodema”. Od godz. 19:30 do godz. 22:00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Będą też obecni kapłani, gdyby ktoś chciał porozmawiać lub skorzystać z Sakramentu Spowiedzi. „Noc Nikodema” to okazja do cichej, osobistej modlitwy, do intymnego spotkania z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie.

W sierpniu nasz parafialny dziesięciodniowy wyjazd do Słowenii i na Bałkany. W programie: Medjugorie, wypoczynek nad Adriatykiem, przy wodospadach Kraviča, jeden dzień na chorwackiej wyspie Korčula. Szczegóły w Biuletynie Parafialnym i na stronie internetowej Parafii. Zapisy do połowy lutego.

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że 9 lutego 2018 r. w wieku 77 lat życia i 51 lat kapłaństwa, zmarł Ksiądz Kanonik Kazimierz Sałternik, pochodzący z naszej parafii. Uroczystość pogrzebowa w najbliższy wtorek (13 lutego). O godz. 10:00 wprowadzenie ciała ks. Kazimierza do naszej świątyni. O godz. 10:30 Jutrznia, którą poprowadzą klerycy ze szczecińskiego seminarium. O godz. 11:00 Msza Święta, której przewodniczyć będzie ks. Bp. Grzegorz Wejman. Po Mszy udamy się na dobrzański cmentarz.

Dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie oraz za ofiary przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni. Za tydzień 3 niedziela miesiąca. Już dziś dziękujemy za wszystkie ofiary, które złożycie za tydzień na tzw. „tacę inwestycyjną”.

Wszystkich naszych kochanych Parafian oraz czcigodnych gości zawierzamy opiece św. Michała Archanioła i św. Jose. Niech tegoroczny Wielki Post przyniesie nam wszystkim odnowę naszej wiary i nadziei.

INTENCJE

VI NIEDZIELA w ciągu roku - 11 lutego.

MB z Lourdes

++ Ryszard Mulica (6 r.), zmarli z rodziny – int. od żony, dzieci i wnuków

Ks. Prob.

++ Maria, Alfons, Julia, Zofia, Czesław, Marian, Waldemar Kwaśni, Maria Lubarczyk, zm. z rodziny

O opiekę Matki Bożej dla syna Dawida z okazji urodzin

Ks. Tadeusz

+ Tadeusz Kazimierz Dziwiński (gr. 11)

+ Ryszard Motyliński (10 r.), zmarli rodzice z obu stron

PONIEDZIAŁEK - 12 lutego

++ Maria, Teresa, Wacław, zmarli z rodziny

Ks. Vadzim

+ Tadeusz Kazimierz Dziwiński (gr. 12)

WTOREK - 13 lutego

Ks. Biskup

+ Ks. Kazimierz Sałternik

Ks. Vadzim

+ Tadeusz Kazimierz Dziwiński (gr. 13)

+ Stanisław Szymański – int. od sąsiadów i mieszkańców bloku

POGRZEB ks. Kazimierza: 10:00 – wystawienie ciała, 10:30 – Jutrznia, 11:00 – Msza Święta, 12:00 – Cmentarz

ŚRODA POPIELCOWA - 14 lutego

Za Parafian i ich rodziny – o dobre przeżycie Wielkiego Postu

Ks. Prob.

++ Eugeniusz Stankiewicz, Stanisława Ilnicka, zm. z rodz. Stankiewicz i Ilnickich,

w intencji chorego brata

Ks. Tadeusz

+ Tadeusz Kazimierz Dziwiński (gr. 14)

NABOŻEŃSTWO DO MB Nieustającej Pomocy (16:45) – ks. Tadeusz

CZWARTEK - 15 lutego

Ks. Tadeusz

+ Tadeusz Kazimierz Dziwiński (gr. 15)

+ Stanisław Szymański – int. od sąsiadów i mieszkańców bloku

NABOŻEŃSTWO DO ŚW. MICHAŁA (16:45) – ks. Prob.

PIĄTEK - 16 lutego   NOC NIKODEMA – KONFESJONAŁ: 19:00 - 20:00 ks. Vadzim, 20:00 - 21:00, ks. Krzysztof, 21:00 -22:00 ks. Proboszcz

++ Zmarli z Wypominek Rocznych

Ks. Vadzim

+ Tadeusz Kazimierz Dziwiński (gr. 16)

+ Lucyna, Michał Kowcun, Jerzy Grzegorczyk

WYPOMINKI ROCZNE (16:45) – ks. Proboszcz.

DROGA KRZYŻOWA     17:00 – ks. Proboszcz

19:00 – ks. Krzysztof

SOBOTA - 17 lutego

Ks. Krzysztof