loading...

Ogłoszenia


 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (03.03.2019)

  W najbliższą środę (6 marca) rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze Święte, z obrzędem posypania głów popiołem, o godz. 9:00 i 18:00. Wielki Post to okres wzmożonej modlitwy, umartwienia i pokuty poprzedzający najważniejszą dla chrześcijan uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Nie zmarnujmy łask związanych z czasem wielkopostnym.

  Zachęcamy do wzięcia udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:30. Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 19:00. Wypominki Roczne połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o godz. 15:00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:30. Po nabożeństwie wieczorna Msza Święta niedzielna.

  03 marca 127
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24.02.2019)

  Przed nami marzec - miesiąc poświęcony w tradycji Kościoła czci i pamięci św. Józefa. Przez cały miesiąc marzec (począwszy od najbliższego piątku) po wieczornej Mszy Świętej - Nabożeństwo Marcowe do św. Józefa. Przyzywając orędownictwa św. Józefa, modlić się będziemy w intencji rodzin oraz wszystkich mężczyzn w naszej Parafii, a szczególnie w intencji mężów i ojców.

  Począwszy od tego tygodnia wprowadzamy też na stałe środowe nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17:45. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy zostaje przeniesiona na sobotę, dzień, który w tradycji liturgicznej Kościoła poświęcony jest osobie Matki Bożej.

  23 lutego 80
 • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (17.02.2019)

  Serdecznie zapraszamy naszych parafian do SZKOŁY BIBLIJNEJ, która ma na celu pogłębienie wiedzy na temat Pisma Świętego. Szkoła Biblijna to cykl sześciu sobotnich spotkań, wykładów i ćwiczeń (w naszym dobrzańskim Domu Zakonnym), które poprowadzą wybitni bibliści z Katedry Egzegezy i Teologii Biblijnej Wydziału Teologicznego US. Uczestnicy otrzymają podstawową i aktualną wiedzę na temat Starego i Nowego Testamentu. Pierwsze spotkanie w sobotę 9 marca na plebanii. Zainteresowanych prosimy o zapisy w zakrystii, gdzie też można pobrać folder z informacjami na temat Szkoły Biblijnej.

  W najbliższy piątek (22 lutego) zapraszamy na wieczorną Eucharystię oraz na lutowy Wieczór Chwały o godz. 19:00. Razem z Zespołem Mika’el będziemy uwielbiać Pana w Najświętszym Sakramencie, modlić się Słowem Bożym oraz śpiewem.

  17 lutego 123
 • V NIEDZIELA ZWYKŁA (10.02.2019)

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wsparli finansowo naszą tegoroczną parafialną inwestycję, czyli instalację dwóch nowych zamykanych konfesjonałów oraz balaski ołtarzowe. Zebraliśmy do tej pory ponad 12.000 zł. Przypominamy, że jeden zamykany konfesjonał kosztuje 14.000 zł., balaski ołtarzowe 12.600 zł. Koszt całości: 40.600 zł.

  Rozpoczynamy teraz drugi etap zbierania pieniędzy na ten cel, dlatego zwracam się znów z wielką i pokorną prośbą o wsparcie. W kruchcie kościoła na stojaku znajdują się „cegiełki” na zamykane konfesjonały i balaski ołtarzowe. Można też dokonywać wpłat na konto parafialne. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli i wesprą finansowo to nasze wspólne piękne dzieło, które służyć będzie kolejnym pokoleniom. Za wszystkich darczyńców modlimy się gorąco i odprawiamy Msze Święte. Niech dobry Bóg błogosławi Wam i Waszym rodzinom za wrażliwość i hojność pobożnego serca oraz za dbanie o naszą świątynię.

  08 lutego 161
 • IV NIEDZIELA ZWYKŁA (03.02.2019)

  Serdecznie zapraszamy naszych parafian do SZKOŁY BIBLIJNEJ organizowanej przez Dzieło Biblijne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Katedrę Egzegezy i Teologii Biblijnej WT US oraz Parafię pw. Św. Michała Archanioła w Dobrzanach. Szkoła Biblijna to cykl sześciu sobotnich spotkań – wykładów i ćwiczeń, które poprowadzą wybitni bibliści z Katedry Egzegezy i Teologii Biblijnej Wydziału Teologicznego US. Uczestnicy otrzymają podstawową aktualną wiedzę na temat Biblii i badań biblijnych.

  Pierwsze spotkanie w sobotę 9 marca. Zainteresowanych prosimy o zapisy w zakrystii, gdzie też można pobrać folder z informacjami na temat Szkoły Biblijnej.

  We wtorek (5 lutego) wspomnienie św. Agaty. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18:00, w czasie której poświęcimy chleb i wodę.

  02 lutego 87
 • III NIEDZIELA ZWYKŁA (27.01.2019)

  Dziękujemy wszystkim naszym ukochanym Parafianom za przyjęcie nas, duszpasterzy, w Waszych domach, w ramach tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Jesteśmy duchowo zbudowani i wdzięczni za wspólną modlitwę, rozmowy, za pełne troski wskazówki oraz podpowiedzi odnośnie duszpasterstwa w naszej Parafii. Dziękujemy również za złożone, z okazji wizyty duszpasterskiej, ofiary pieniężne. Jednocześnie przypominamy, że jako duszpasterze, jesteśmy do Waszej dyspozycji przez cały rok.

  W czwartkowy wieczór – 31 stycznia (poprzedzający pierwszy piątek miesiąca) na plebanii o godz. 23:00 Godzina Święta, czyli modlitewne czuwanie, godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na adorację zapraszamy nade wszystko naszą młodzież, tym bardziej, że w czwartek wspominamy w liturgii św. Jana Bosko - patrona młodych.

  26 stycznia 104
 • II NIEDZIELA ZWYKŁA (20.01.2019)

  Dziękujemy wszystkim naszym parafianom za kolędowe spotkania, wspólną modlitwę i rozmowy oraz za złożone z tej okazji ofiary pieniężne na potrzeby naszej Parafii.

  Jeśli ktoś z Was, kochani, nie mógł z różnych powodów przyjąć duszpasterzy w wyznaczonym terminie, prosimy o kontakt i zgłoszenie na kolędę uzupełniającą, która odbędzie się w najbliższą sobotę.

  19 stycznia 80
 • NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO (13.01.2019)

  Jesienią 2019 roku w naszej wspólnocie parafialnej przeżyjemy wizytację kanoniczną ks. abpa Andrzeja Dzięgi. Ostatnia wizytacja miała miejsce pięć lat temu. Na wiosnę ks. abp Andrzej udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Szczegółowe terminy obu wydarzeń podamy wkrótce.

  Za tydzień (20 stycznia) zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców (z Dobrzan i filii) na Mszę Świętą o godz. 11:00 oraz na obowiązkowe spotkanie formacyjne po Mszy Świętej.

  Dziękujemy wszystkim naszym parafianom za kolędowe spotkania, wspólną modlitwę i rozmowy oraz za złożone z tej okazji ofiary pieniężne na potrzeby naszej Parafii.

  12 stycznia 96
 • UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (06.01.2019)

  Po Mszy Świętej nasi ministranci i lektorzy będą rozprowadzali poświęconą kredę z kadzidłem oraz noworoczne kalendarze ścienne. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz na dofinansowanie wyjazdów naszej młodzieży służącej przy ołtarzu.

  Dziś na Mszy Świętej o godz. 11:00 dzieci z dobrzańskiej szkoły wystawią „Jasełka” a chór „Apasjonata” wykona piękne kolędy. Po Mszy „Koncert kolęd niezwykłych” w wykonaniu dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych TPD, chóru „Apasjonata” oraz zespołu „Mika’el”. Serdecznie zapraszamy.

  06 stycznia 124
 • NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINNY (30.12.2018)

  Zapraszamy dziś (w Niedzielę Świętej Rodzinny) do Dobrzan, na rodzinne kolędowanie z Zespołem Mika’el przy naszej szopce w kościele, o godz. 14:00. Zachęcamy dzieci i rodziny do przygotowania oraz zaśpiewania ulubionej kolędy lub pastorałki. Na odważnych czekają pyszne słodkości.

  W ostatni dzień kończącego się roku 2018, w poniedziałek (31 grudnia), zapraszamy na nabożeństwo dziękczynne o godz. 17:30. O godz. 18:00 Msza Święta z modlitwą zawierzenia naszych rodzin, parafii i naszej Ojczyzny miłosiernemu Panu u progu nowego roku.

  We wtorek (1 stycznia) uroczystość Maryi Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Przypominamy, że jest to uroczystość nakazana, brak udziału tego dnia we Mszy Świętej jest grzechem ciężkim.

  W najbliższą, pierwszą sobotę miesiąca (5 stycznia) zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi a szczególnie wspólnotę Żywego Różańca na poranną Mszę Świętą o godz. 9:00. Przed Mszą o godz. 8:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej modlitwy oraz spowiedzi świętej. O godz. 8:30 wspólny różaniec. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych. Zachęcamy, by od najbliższej styczniowej soboty, rozpocząć nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca.

  30 grudnia 2018r. 142 2
 • IV NIEDZIELA ADWENNTU (23.12.2018)

  W poniedziałek (24 grudnia) w Wigilię Bożego Narodzenia. Pasterka dla dzieci o godz. 21:00. Prosimy, aby dzieci przebrały się za aniołów, pasterzy, mędrców ze Wschodu, za Maryję czy św. Józefa oraz by wzięły ze sobą dzwoneczki. Druga Pasterka o godz. 24:00. Na nocne Msze Święte pasterskie zapraszamy wszystkich naszych Parafian z Dobrzan i filii.

  We wtorek (25 grudnia) uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte według porządku niedzielnego. W środę (26 grudnia) drugi dzień świętowania i święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze według porządku niedzielnego. Po Mszy będziemy zbierać ofiary na szczeciński Wydział Teologiczny.

  Zapraszamy młodzież na Obóz Narciarski w Czarnej Górze, w pierwszy tydzień ferii zimowych (28 stycznia – 2 lutego 2019 r.). Koszt - 800 zł. Zapisy w zakrystii, biurze parafialnym lub u ks. Krzysztofa. Jest jeszcze pięć wolnych miejsc.

  22 grudnia 2018r. 159 2
 • III NIEDZIELA ADWENTU (16.12.2018)

  Dziś, w trzecią Niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nasze parafialne REKOLEKCJE ADWENTOWE - „Krok w stronę Słowa”. Witamy w naszej wspólnocie ojca rekolekcjonistę, naszego współbrata ks. Krzysztofa Wąchałę SChr, który nas poprowadzi rekolekcyjnymi ścieżkami i którego polecamy waszej pamięci oraz modlitwie. Msze Święte z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy o godz. 18:00. Dziś wieczorem zapraszamy na godz. 19:00 naszą ukochaną młodzież oraz kandydatów do bierzmowania i ci rodziców na rekolekcyjną katechezę. W poniedziałek po wieczornej Mszy nauka stanowa dla kobiet. We wtorek po Mszy nauka stanowa dla mężczyzn. W środę odnowicie kochani małżonkowie swoją sakramentalną przysięgę małżeńską. Szczegółowy program Rekolekcji Adwentowych w Biuletynie Parafialnym, który leży w kruchcie kościoła, po Mszy prosimy o zabranie go ze sobą. W Biuletynie znajdziecie również najważniejsze ogłoszenia a także plan wizyty duszpasterskiej w styczniu 2019 roku.

  W związku z Adwentowymi Rekolekcjami w poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na Roraty - wieczorem o godz. 18:00. Ostatnie msze roratnie w czwartek, piątek i sobotę - rano. UWAGA! Roraty dla dzieci w najbliższym tygodniu we wtorek wieczorem o godz. 18:00 oraz w czwartek rano o godz. 6:30. Wielkie losowanie nagród adwentowych dla dzieci, które uczestniczyły w Roratach i mają wszystkie naklejki, w najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:00.

  20 grudnia 2018r. 135
 • II NIEDZIELA ADWENTU (09.12.2018)

  Za tydzień, w III Niedzielę Adwentu (16 grudnia), rozpoczniemy nasze parafialne REKOLEKCJE ADWENTOWE, pod hasłem „Krok w stronę Słowa”, które poprowadzi chrystusowiec ks. Krzysztof Wąchała SChr, duszpasterz dzieci i młodzieży, na co dzień posługujący w Parafii św. Królowej Jadwigi w Poznaniu. Zapraszamy wszystkich naszych parafian z Dobrzan i okolicznych miejscowości. Rekolekcje odbędą się w dniach 16 – 19 grudnia.

  W przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 11:00, przeżywać będziemy niecodzienną uroczystość, mianowicie: 20-lecie Parafialnego Zespołu CARITAS. Uroczystość uświetni chór „Apasjonata”, który oprócz oprawy muzycznej Eucharystii, wystąpi także z okolicznościowym koncertem po Mszy Świętej. Zapraszamy do wspólnego świętowania i modlitwy dziękczynnej za 20 lat pięknej służby charytatywnej wielu ludzi w szeregach Caritas.

  08 grudnia 2018r. 156
 • I NIEDZIELA ADWENTU (02.12.2018)

  By dobrze przeżyć Adwent, warto się poświęcić i Panu Bogu coś cennego ofiarować - swój czas, pracę nad swoim charakterem, duchową walkę ze swoimi słabościami. Zapraszamy zatem na poranne Roraty, czyli Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Pół godziny przed Mszą Świętą odśpiewamy „Godzinki ku czci NMP”. Roraty dla dzieci we wtorek i czwartek, połączone ze śniadankiem po Mszy Świętej w naszym Domu Zakonnym. Ogłaszamy adwentowy konkurs; dzieci, które wezmą udział we wszystkich Roratach (we wtorek i czwartek) wezmą udział w losowaniu cennych nagród, do wygrania m.in. tablet, słuchawki, powerbank. Roraty dla młodzieży w piątki, również połączone ze śniadaniem. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w ramach adwentowej jałmużny, zachęcamy do przynoszenia produktów spożywczych na poranne śniadania dla dzieci i młodzieży: ser żółty, pasztety, dżemy, kremy czekoladowe, wędlinkę, mleko, masełko etc. W kruchcie kościoła stoi skrzynia, do której można te produkty składać. Dziękujemy za ofiarność serca, pomoc i wsparcie, dzieci oraz młodzieży na roratach i śniadankach jest bowiem bardzo dużo.

  Dzisiejszą niedzielą kończymy w naszej wspólnocie TYDZIEŃ SŁOWA BOŻEGO. Dziękuję wszystkim odważnym dorosłym i młodzieży, którzy pragną pogłębić swoją wiarę i wzięli udział w kręgu biblijnym. Dziś, po wszystkich Mszach Świętych będzie można nabyć pozycje biblijne, Pismo Święte i "Ewangelię 2019. Droga, Prawda i Życie" (ewangelia na każdy dzień w formie kalendarza). Natomiast o godz. 15:00 w naszym kościele II edycja RODZINNEGO CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO. Tym razem będziemy wspólnie czytać Księgę Psalmów. Chętnych do czytania poszczególnych psalmów zapraszamy po Mszy Świętej do zakrystii.

  01 grudnia 2018r. 165
 • XXXIV NIEDZIELA (25.11.2018)

  W najbliższym tygodniu w naszej parafii przeżywać będziemy TYDZIEŃ SŁOWA BOŻEGO. Nasz Pasterz ks. abp Andrzej Dzięga zachęca, byśmy w dniach 26 listopada - 1 grudnia, sięgnęli intensywnie po Pismo Święte, karmiąc się Słowem Bożym i pogłębiając naszą wiedzę na temat ksiąg biblijnych. Przed nami ważny tydzień w klimacie biblijnym: 26 listopada - 1 grudnia (od pon. do sob.) w czasie wieczornej Eucharystii katecheza na temat psalmu z Liturgii Słowa danego dnia (ks. Proboszcz). 27 listopada (wtorek) 18:45 (po Mszy): KRĄG BIBLIJNY metodą Lectio Divina (plebania). 29 listopada (czwartek) 19:00 (po Mszy): KRĄG BIBLIJNY dla młodych (plebania). 30 listopada (piątek) 19:00 (po Mszy) KATECHEZA BIBLIJNA, dr Piotr Goniszewski US - "Po co nam Ewangelie. Od Jezusa Historii do Chrystusa Wiary" (sala katechetyczna, plebania). 2 grudnia (niedziela) po wszystkich Mszach Świętych będzie można nabyć pozycje biblijne, Pismo Święte i "Ewangelię 2019. Droga, Prawda i Życie" (ewangelia na każdy dzień w formie kalendarza) z wydawnictwa "Edycja Św. Pawła". Natomiast o godz. 15:00 w naszym kościele (2 grudnia, w niedzielę) - II edycja RODZINNEGO CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO. Tym razem będziemy wspólnie czytać Księgę Psalmów. Chętnych do czytania poszczególnych psalmów zapraszamy po Mszy Świętej do zakrystii.

  W trwającym „Roku Św. Józefa” zapraszamy serdecznie wszystkich mężczyzn z Dobrzan i okolicznych miejscowości do wzięcia udziału w Męskiej Pielgrzymce do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, by tam zawierzyć swoich bliskich opiece św. Józefa. W drodze powrotnej zajedziemy na Maltańskie Termy w Poznaniu. Wyjazd całodzienny w sobotę 15 grudnia. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym. Koszt: autokar + bilet na Termy: 110 zł. Ilość miejsc ograniczona.

  25 listopada 2018r. 179
 • XXXIII NIEDZIELA (18.11.2018)

  W najbliższy piątek (23 listopada) zapraszamy na kolejną NOC NIKODEMA, czyli Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, od 19:00 do 22:00. Można też w tych godzinach skorzystać z Sakramentu Miłosierdzia.

  Trwa „Rok Św. Józefa”. Jest on szczególnym patronem mężczyzn, mężów i ojców. W związku z tym, zapraszamy serdecznie wszystkich mężczyzn, starszych i młodszych (a szczególnie ojców z synami) z Dobrzan i okolicznych miejscowości, do wzięcia udziału w Męskiej Pielgrzymce do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, by tam zawierzyć swoich bliskich opiece św. Józefa. W drodze powrotnej zajedziemy na Maltańskie Termy w Poznaniu. Wyjazd całodzienny w sobotę (15 grudnia). Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym. Koszt: autokar + bilet na Termy: 110 zł. Ilość miejsc ograniczona.

  18 listopada 2018r. 167
 • XXXII NIEDZIELA (11.11.2018)

  W duchowej łączności z rodakami w Polsce i na całym świecie, świętujemy dziś 100-lecie odzyskania niepodległości. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 modlić się będziemy w intencji naszej ukochanej Ojczyzny.

  Po Mszy Świętej o godz. 12:00 odśpiewamy Hymn narodowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Po hymnie w naszej świątyni zostanie odsłonięty i pobłogosławiony Ołtarz Ojczyzny – pamiątkowa tablica, będąca hołdem i wyrazem pamięci dobrzańskiej społeczności o wszystkich naszych rodakach, którzy poświęcili swoje życie w służbie niepodległości. Tablicę ufundowała p. Burmistrz oraz wszyscy radni z Rady Miejskiej (kadencja 2014 – 2018).

  Następnie wysłuchamy koncertu niepodległościowego pt. "Wspomnień czar". Usłyszymy utwory niepodległościowe oraz piosenki dwudziestolecia międzywojennego z lat 1918 – 1939, w wykonaniu szczecińskich artystów. Po koncercie zapraszamy na poczęstunek na plebanii.

  Wieczorem, o godz. 19:30, w ogrodzie za Plebanią (jeśli pozwoli nam na to pogoda) rozpalimy wielkie ognisko i zaśpiewamy wspólnie pieśni patriotyczne. Weźcie ze sobą ciepłe kurtki i kiełbaski. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania 100-lecia niepodległości Polski.

  11 listopada 2018r. 191
 • XXXI NIEDZIELA (04.11.2018)

  Przez cały listopad (od poniedziałku do soboty) o godz. 17:20 - różaniec z wypominkami. W każdą niedzielę listopada o godz. 15:00 różaniec z wypominkami na dobrzańskim cmentarzu. W dniach 10, 16, 19, 23, 30 listopada zapraszamy na Msze Święte o godz. 18:00 w intencji naszych bliskich zmarłych.

  Serdecznie państwu polecamy obejrzenie w poniedziałek 5 listopada w TVP1 o godz. 21:00 spektaklu "PRYMAS HLOND". Jest to pierwszy w historii Teatru Telewizji spektakl poświęcony wielkiej postaci Prymasa Augusta Hlonda, niezłomnego Pasterza, bez którego jak podkreślali Wyszyński i Wojtyła, nie byłoby wolnej Polski. Zdjęcia realizowane były m.in. w Krakowie, Poznaniu, Rzymie, Lourdes i Paryżu. Autorem i reżyserem spektaklu jest Paweł Woldan. W rolę Prymasa Hlonda wcielił się Henryk Talar.

  03 listopada 2018r. 164
 • XXX NIEDZIELA (28.10.2018)

  W najbliższy czwartek (1 listopada) - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9:00 i 18:00. Na Cmentarzu Msza Święta o godz. 11:00. Mszę rozpoczniemy procesją i modlitwą za zmarłych, wyruszymy z przed kaplicy cmentarnej. Po Mszy Świętej pobłogosławimy nowe nagrobki. Wieczorem natomiast, o godz. 20:00, na cmentarzu przy dużym krzyżu, różaniec w intencji naszych bliskich zmarłych na który serdecznie zapraszamy. Weźcie ze sobą znicze.

  W piątek (2 listopada) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte tego dnia o godz. 9:00, 11:00 i 18:00. O godz. 20:00 na cmentarzu - różaniec w intencji naszych bliskich zmarłych. Prosimy zabrać ze sobą znicze.

  Przed nami listopad, miesiąc modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Od poniedziałku do soboty, przez cały miesiąc listopad o godz. 17:20 - WYPOMINKI czyli różaniec z modlitwą za zmarłych. W każdą niedzielę listopada o godz. 15:00 różaniec z wypominkami za naszych bliskich zmarłych na dobrzańskim cmentarzu. W listopadzie zapraszamy także na Msze Święte o godz. 18:00 w intencji waszych bliskich zmarłych, których wypisaliście na kartach wypominkowych. Odprawimy je: 1,10, 16, 19, 23, 30 listopada.

  27 października 2018r. 153
 • XXIX NIEDZIELA (21.10.2018)

  Jak już informowaliśmy we wrześniu, w tym roku duszpasterskim pragniemy zamontować w naszej świątyni dwa nowe zamykane konfesjonały oraz balaski ołtarzowe, dopasowane do stylu architektonicznego i wystroju naszej świątyni. Koszt jednego, solidnego i trwałego konfesjonału wynosi 14.000 zł. Koszt balasek - 12.600 zł. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać „cegiełki” i pokornie prosimy wszystkich naszych ukochanych parafian o wsparcie finansowe na ten cel.

  Wszystkie dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznym BALU ŚWIĘTYCH I ANIOŁÓW, który odbędzie się 30 października (wtorek) o godz. 10:00 na sali gimnastycznej w naszej dobrzańskiej szkole. Tak jak w ubiegłym roku ogłaszamy konkurs na najpiękniejszy i najbardziej oryginalny strój świętego czy anioła. Bal poprowadzi wodzirej p. Norbert Śliwa. Nie zabraknie słodkości, konkursów, zabaw i wielu innych atrakcji.

  20 października 2018r. 178
 • XXVIII NIEDZIELA (14 października 2018)

  Przeżywamy dziś w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie 18. Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Po wszystkich niedzielnych Mszach zbierać będziemy ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera formację oraz edukację polskiej uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z uboższych rodzin. Dziękujemy za ofiarność serca.

  Obchodzimy dziś Dzień Edukacji Narodowej. Msza Święta w intencji nauczycieli i pracowników dobrzańskiej szkoły w poniedziałek (15 października) o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy dyrekcję, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły (obecnie pracujących i emerytowanych) do wspólnej modlitwy na poniedziałkowej Eucharystii oraz na spotkanie po Mszy Świętej na plebanii.

  14 października 2018r. 149
 • XXVII NIEDZIELA (7 października 2018)

  Dzisiaj w niedzielę (7 października) w TVP3 Szczecin, o godz. 19:00 w programie katolickim „ARKA” będzie można obejrzeć relację z naszego Odpustu Parafialnego „Dobrzany – Miasto Aniołów”.

  Różańcowe nabożeństwo październikowe codziennie o godz. 17:30. Tak wiele spraw jest do omodlenia i do zawierzenia Bogu przez Serce Niepokalanej, warto znaleźć czas, by wspólnie to wszystko przemodlić na różańcu. Nabożeństwo Różańcowe dla wszystkich dzieci także pierwszokomunijnych – w czwartek o godz. 17:00. Zapraszamy dzieci do wspólnej modlitwy i wzięcia udziału w naszym różańcowym konkursie.

  06 października 2018r. 185
 • XXVI NIEDZIELA (30 września 2018)

  W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc październik, zapraszamy serdecznie wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na różańcowe nabożeństwo październikowe codziennie (łącznie z niedzielą) o godz. 17:30.

  30 września 2018r. 171
 • XXIII NIEDZIELA (9 września 2018)

  W najbliższy czwartek (13 września) - DZIEŃ FATIMSKI upamiętniający piąte objawienia się Matki Bożej. Tego dnia Maryja wyprasza dla naszych rodzin i całego Kościoła szczególne łaski. O godz. 17:15 różaniec pokutny, wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi nasze grzechy. O poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy wspólnoty Żywego Różańca i Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. O godz. 18:00 Msza Święta z zawierzeniem Dobrzan oraz naszych rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Świętej PROCESJA FATIMSKA z figurą Niepokalanej oraz z relikwiami św. Franciszka i Hiacynty Marto. Prosimy wszystkich czcicieli Maryi o poniesienie dużego różańca oraz chorągwi.

  Już dziś serdecznie zapraszamy na tegoroczny, w nieco rozbudowanej formie i pod wieloma względami historyczny - Odpust Parafialny św. Michała Archanioła w dniach 26 - 30 września. Szczegółowy plan Festiwalu Anielskiego, czyli tegorocznego Odpustu na naszej parafialnej stronie internetowej oraz na stronie wydarzenia: www.dobrzanyma. com

  11 września 2018r. 164
 • XXII NIEDZIELA (2 września 2018)

  Witamy serdecznie w naszej wspólnocie ks. Marcina Bińkowskiego SChr, który rozpoczyna w Dobrzanach swoją kapłańską i zakonną posługę. Ks. Marcina zawierzamy opiece św. Michała Archanioła.

  W poniedziałek (3 września) dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli 
i katechetów na Eucharystię o godz. 8:00 podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

  02 września 2018r. 172
 • XXI NIEDZIELA (26 sierpnia 2018)

  Kończy się powoli czas wakacyjny. Od najbliższej niedzieli (2 września) wracamy do normalnego porządku Mszy niedzielnych na filiach.

  Witamy serdecznie w naszej wspólnocie ks. Marcina Bińkowskiego SChr, który rozpoczyna w Dobrzanach swoją kapłańską i zakonną posługę. Ks. Marcina zawierzamy opiece św. Michała Archanioła.

  W poniedziałek (27 sierpnia) wspomnienie św. Moniki, we wtorek (28 sierpnia) św. Augustyna, w środę (29 sierpnia) wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

  26 sierpnia 2018r. 168
 • XIX NIEDZIELA (12 sierpnia 2018)

  W najbliższą środę (15 sierpnia) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pod tym wezwaniem jest nasz kościół filialny w Krzemieniu. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą Odpustową do Krzemienia – w środę o godz. 13:00. W czasie uroczystości odpustowej poświęcimy nowy ołtarz, ambonę i nastawę ołtarzową, w stylu neogotyckim, którą ufundowali nasi ukochani wierni z Krzemienia. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, wykonawcy inwestycji - goleniowskiemu zakładowi Stolarskiemu p. Jezierskich, ks. Krzysztofowi oraz sołtysowi Krzemienia p. Zbigniewowi Kurzymskiemu, którzy czuwali nad przebiegiem i wykonaniem inwestycji oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kościoła, montaż ołtarzy i wykonanie pracy.

  W Dobrzanach w uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze Święte według porządku niedzielnego. Przed Mszą będzie można nabyć piękne bukiety ziół i kwiatów, przygotowane przez panie z Caritasu, które poświęcimy w czasie Eucharystii. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc ubogim rodzinom.

  12 sierpnia 2018r. 172
 • XVIII NIEDZIELA (5 sierpnia 2018)

  W najbliższy poniedziałek (6 sierpnia) święto Przemienienia Pańskiego. Pod tym wezwaniem jest nasz kościół filialny w Odargowie. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą Odpustową do Odargowa – w sobotę (11 sierpnia) o godz. 16:00.

  Wszystkim udającym się na Bałkany przypominamy, że wyjazd jest 16 sierpnia. O godz. 5:00 rano Msza Święta, o godz. 5:30 wyjazd. Prosimy o wcześniejsze przybycie, od godz. 4:30 ładowanie bagażu. Prosimy o punktualność.

  04 sierpnia 2018r. 174
 • XVII NIEDZIELA (29 lipca 2018)

  W sierpniu Kościół katolicki w Polsce zachęca do abstynencji oraz troski o trzeźwość. Niestety, wciąż wzrasta spożycie alkoholu, szczególnie wśród młodzieży, często niepełnoletniej. Nieumiarkowane spożycie alkoholu bywa często przyczyną cierpień i rozpadu wielu rodzin. Zachęcamy, by w miesiącu sierpniu podjąć postanowienie abstynencji i ofiarować to w ważnej intencji. Bądźmy też czujni, w ramach mądrego i dojrzałego wychowywania dzieci oraz młodzieży, nie proponujmy i nie podawajmy dzieciom i młodzieży alkoholu. Pamiętajmy: Bóg będzie nas sądził z miłości. Kochajmy zatem mądrze i dojrzale nie gorsząc młodego pokolenia Polaków.

  Dziękujemy dziś z serca ks. Vadzimowi oraz dk. Markowi, którzy posługując w naszej wspólnocie, włożyli wiele serca i sił w ofiarną służbę dobrzańskiej społeczności. Naszym współbraciom życzymy, by pełni Bożego Ducha, nadal ofiarnie realizowali swoje powołanie, służąc pokornie wszystkim, do których Chrystus ich posyła.

  29 lipca 2018r. 186
 • XVI NIEDZIELA (22 lipca 2018)

  Za tydzień w niedzielę (29 lipca) o godz. 18:00 zapraszamy na dziękczynną i jednocześnie pożegnalną Mszę Świętą w intencji ks. Vadzima i dk. Marka, którzy z dniem 1 sierpnia kończą posługę w naszej Parafii. Prosimy o obecność przedstawicieli wszystkich grup parafialnych, wspólnot filialnych z Radą Parafialną na czele. Okazując wdzięczność, podziękujmy wspólnie, zjednoczeni modlitwą, naszym współbraciom, którzy włożyli wiele serca i sił w ofiarną służbę dobrzańskiej społeczności.

  20 lipca 2018r. 237
 • 1 - 30 z 52 1 2 »

  Parafia św. Michała Archanioła
  ul. Staszica 56, 73-130 Dobrzany
  tel. 91/562-00-57 / rsorkowicz@gmail.com

  Ks. Proboszcz Rafał J. Sorkowicz SChr - tel.: 798 805 422

  Msze św.

  Niedziela: 09:00; 11:00, 18:00
   

  W tygodniu: 18:00
   

  Sobota:18:00