Środa X tygodnia okresu zwykłego
Sukces naszych lektorów strażaków
18 czerwca (2018)

Sukces naszych lektorów strażaków

Wspaniała wiadomość: 1 miejsce dla OSP Dobrzany w międzygminnych zawodach sportowo-pożarniczych Suchań 2018.

Ekipa z Dobrzan w dużej mierze składała się z naszych lektorów, którym siły i mocy nie brakuje. Brawo chłopaki, gratulacje, czapki z głów.

GÓRA TABOR JUNIOR 2018
16 czerwca (2018)

GÓRA TABOR JUNIOR 2018

16 czerwca 2018 roku w podgryfickich Brojcach odbyła się piąta Góra Tabor Junior – modlitewne przedwakacyjne spotkanie dla dzieci z parafii, w których posługują księża chrystusowcy. Nasza ekipa dzieci z Dobrzan zdobyła I miejsce w biegu sztafetowym oraz II miejsce w przeciąganiu liny.

W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział 450 dzieci ze Szczecina, Stargardu, Goleniowa, Dobrzan, Pyrzyc, Chociwla, Płotów, Poznania oraz Brojc i ponad setka dorosłych, którzy ponadparafialnie zaangażowali się w organizację GTJ. Patronem tegorocznego spotkania został św. Stanisław Kostka, a hasłem - słowa: „Kostka znaczy więcej”.

29 czerwca - WAŻNE SPOTKANIE w sprawie sierpniowego wyjazdu na Bałkany
15 czerwca (2018)

29 czerwca - WAŻNE SPOTKANIE w sprawie sierpniowego wyjazdu na Bałkany

Wszystkich wyjeżdżających w sierpniu na Bałkany informujemy, że spotkanie organizacyjne z przedstawicielem Biura Podróży "Vernici Travel" odbędzie się w piątek, 29 czerwca, o godz. 18:40 (po wieczornej Mszy Świętej).

Jednocześnie informujemy, że do 17 lipca należy wpłacić ostatnią trzecią ratę (1.790 zł.). Prosimy też o zabranie z zakrystii bądź z biura parafialnego ważnego formularza, któryt trzeba wypełnić do przyszłej niedzieli oraz dostarczyć do ks. Proboszcza Rafała.

Rusza PARAFIALNA STREFA KIBICA
14 czerwca (2018)

Rusza PARAFIALNA STREFA KIBICA

Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Serdecznie zapraszamy do naszej parafialnej STREFY KIBICA w Domu Zakonnym przy ul. Staszica 56 (wejście do strefy od ogrodu z tyłu plebani, przez taras). Bądźmy razem, kibicujmy wspólnie polskiej drużynie.

Co trzeba zrobić: przyjść, wziąć ze sobą coś do picia i dużo paczek chepsów tudzież paluszków :) obowiązuje strój biało-czerwony.

Zapraszamy na mecze polskiej drużyny:

19 czerwca: Polska - Senegal (godz. 17:00),

24 czerwca: Polska - Kolumbia (godz. 20:00),

28 czerwca: Polska - Japonia (godz. 16:00).

DZIEŃ FATIMSKI oraz uroczyste wprowadzenie relikwii św. Franciszka i Hiacynty Marto
10 czerwca (2018)

To był wieczór niezwykły. Dokładnie sto jeden lat temu, 13 czerwca  w Fatimie Maryja objawiając się trzem pastuszkom: Łucji, św. Hiacyncie i św. Franciszkowi Marto powiedziała do każdego z nas: "Cierpisz bardzo? Nie trać odwagi. Nigdy cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga". W środowy wieczór wraz z rodzicami zawierzyliśmy naszą dobrzańską młodzież i dzieci Niepokalanemu Sercu Maryi. Uroczyście też wprowadziliśmy na stałe do naszej świątyni relikwie dzieci fatimskich: św. Hiacynty i św. Franciszka Marto.

Uroczystość rozpoczęliśmy o godz. 17:15 różańcem fatimskim, wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas Mszy Świętej wprowadziliśmy relikwie św. Franciszka i Hiacynty Marto. Po homili zgromadzeni dokonali Aktu Zawierzenia swoich synów i córek Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Eucharystii wyruszyliśmy w procesji z figurą matki Bożej Fatimskiej oraz relikwiami fatimskich pastuszków. Na koniec rodzice złożyli u stóp Matki Bożej Fatimskiej białą różę, symbolizującą serce i duszę ich dzieci. Zapraszamy do galerii zdjęć i obejrzenia krótkiego filmiku z wydarzenia, autorstwa dk. Marka.

Stargardzka Odnowa w Duchu Świętym w Dobrzanach
10 czerwca (2018)

Stargardzka Odnowa w Duchu Świętym w Dobrzanach

Wspólnota stargardzkiej Odnowy w Duchu Świętym z Kościoła św. Jana, 9 czerwca, przeżywała w naszym kościele Wylanie Ducha Świętego. Było ono ukoronowaniem Seminarium Odnowy, które trwało przez wiele tygodni.

Wspólnota modliła się nad dziesięcioma osobami. Po kilkugodzinnej modlitwie, przed Najświętszym Sakramentem, odprawiona została Eucharystia, której przewodniczył duchowy opiekun stargardzkiej wspólnoty - ks. Robert Ozimkiewicz SChr. Po Mszy Świętej nie zabrakło agapy, braterskiego spotkania, przy grillu i wielu innych pysznościach. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Rocznica I Komunii Świętej
4 czerwca (2018)

Rocznica I Komunii Świętej

3 maja, na niedzielnej Eucharystii o godz. 11:00 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, wraz ze swoimi bliskimi przeżywały rocznicę ubiegłorocznej uroczystości.

Przewiń niżej
Św. Michale Archaniele bądź nasza obroną. Parafia w Dobrzanach.