Środa XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny Królowej
imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda
Nowe meble sakralne w Krzemieniu
16 sierpnia (2018)

Nowe meble sakralne w Krzemieniu

W środę (15 sierpnia) w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny poświęciliśmy nowy ołtarz, ambonę i nastawę ołtarzową, w stylu neogotyckim, którą ufundowali nasi ukochani wierni z Krzemienia.

Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, wykonawcy inwestycji - goleniowskiemu zakładowi Stolarskiemu p. Jezierskich, ks. Krzysztofowi oraz sołtysowi Krzemienia p. Zbigniewowi Kurzymskiemu, którzy czuwali nad przebiegiem i wykonaniem inwestycji oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kościoła, montaż ołtarzy i wykonanie pracy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

WAŻNY KOMUNIKAT
12 sierpnia (2018)

WAŻNY KOMUNIKAT

W związku z wyjazdem na Bałkany, na czas nieobecności w tych dniach proboszcza, z wszelkimi sprawami i ważnymi kwestiami prosimy zwracać się do ks. Krzysztofa Grabowskiego SChr.

Ks. Krzysztof: tel. kom. - 516 738 165

kgrabowski9@gmail.com

Odpust w Krzemieniu
16 sierpnia (2018)

Odpust w Krzemieniu

15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP w naszym filialnym kościele w Krzemieniu, sprawowana była uroczysta Eucharystia odpustowa, której przewodniczył ks. Rafał - Proboszcz.

Uroczystość zgromadziła tłumy wiernych. W czasie Mszy pobłogosławione zostały nowe meble sakralne: ołtarz, ambona oraz ołtarz znastawą ołtarzową. Po Eucharystii odbył sie obfity poczęstunek z mnóstwem pyszności, przygotowany przez mieszkańców Krzemienia. Serdeczne podziękowania składamy na ręce ks. Krzysztofa, który posługuje w Krzemieniu i który pięknie czuwał nad przebiegiem uroczystości. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej
4 sierpnia (2018)

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Wielkopostna Pielgrzymka do Ziemi Świętej: 16-23 marca 2019. Osiem dni na ziemi pachnącej umęczonym i zmartwychwstałym Chrystusem. W Jerozolimie, w piątek odprawimy Drogę Krzyżową, idąc słynną Via Crucis, ciągiem wąskich uliczek starej Jerozolimy.

Przy zapisach (do 15 października) wpłacamy zaliczkę w wysokości 500 zł. Poniżej szczegółowy plan i informacje.

Sierpień - Msze na filiach
5 sierpnia (2018)

Sierpień - Msze na filiach

W sierpniu Msze Święte niedzielne na filiach według następującego porządku: w sobotę Kępno (17:00), Szadzko (18:00), Odargowo (19:00), w niedzielę: Ognica (9:00), Błotno (10:15), Bytowo (11:30), Krzemień (13:00)

Pożegnanie ks. Vadzima i dk. Marka
30 lipca (2018)

Pożegnanie ks. Vadzima i dk. Marka

W niedzielę 29 lipca, na Mszy Świętej o godz. 18:00, dziękowaliśmy Bogu za posługę w naszej wspólnocie - ks. Vadzima usa i dk. Marka Czarneckiego. Decyzją władz wyższych naszego zgromadzenia ks. Vadzim od 1 sierpnia rozpoczyna pracę w Dublinie (Irlandia) wśród tamtejszej Polonii, dk. Marek zaś w parafii chrystusowców w Pyrzycach.

Dziękujemy dziś z serca ks. Vadzimowi oraz dk. Markowi, którzy posługując w naszej wspólnocie, włożyli wiele serca i sił w ofiarną służbę dobrzańskiej społeczności. Naszym współbraciom życzymy, by pełni Bożego Ducha, nadal ofiarnie realizowali swoje powołanie, służąc pokornie wszystkim, do których Chrystus ich posyła. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Parafialne wydatki
23 lipca (2018)

Parafialne wydatki

Dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie oraz za ofiary przeznaczone na potrzeby naszej świątyni.

Dotychczas (w roku 2018) zakupiliśmy na potrzeby liturgii w naszej świątyni: pięć czerwonych ornatów, czerwoną kapę, pięć białych kapłańskich komży, zestaw czterech dalmatyk diakońskich, 15 alb lektorskich, cztery czerwone stuły, zestaw szklanych naczyń liturgicznych na uroczystości, bieliznę ołtarzową, dwa świeczniki St’Kilians, stojak na pateny, pozłacany trybularz z łódką, komodę na akcesoria liturgiczne; wszystko za łączną kwotę: ok. 8.600 zł. Zakupiona też została nowa pozłacana monstrancja z futerałem oraz kustodia w cenie 6.000 zł.

Sezon grzewczy za nami, w okresie jesienno-zimowym (2017 - 2018) zakupiliśmy olej opałowy na kwotę 13.200 zł. Dziękujemy za ofiary, które złożyliście na ogrzewanie kościoła na łączną sumę: 5.200 zł.

Przewiń niżej
Św. Michale Archaniele bądź nasza obroną. Parafia w Dobrzanach.

Ewangelia na dziś

Jezus opowiedział swoim uczniom następującą przypowieść: "Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy. Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, i rzekł do nich: "Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam". Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił. Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: "Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?" Odpowiedzieli mu: "Bo nas nikt nie najął". Rzekł im: "Idźcie i wy do winnicy". A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: "Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych". Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: "Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzy znosiliśmy ciężar dnia i spiekotę". Na to odrzekł jednemu z nich: "Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje i odejdź. Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?" Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi».