dodano: 2018-10-02 13:26:22 edycja: 2018-10-06 16:58:36 autor: 39 odsłon: 534

DOBRZANY. MIASTO ANIOŁÓW 2018 - Odpust Parafialny

Tegoroczny odpust parafialny pod hasłem "Dobrzany - Miasto Aniołów 2018" odbył się w dniach 26-30 września. W tym roku miał on nieco bardziej rozbudowaną formę.

Dzięki życzliwości władz samorządowych, sponsorów i wspaniałych osób - naszych ukochanych Parafian (mocno zaangażowanych w przygotowanie odpustu) odbyło się wiele ciekawych - religijnych, kulturalnych oraz sportowych wydarzeń. A wszystko na chwałę Boga i ku czci naszego wielkiego Patrona św. Michała.

Uroczystosć odpustową poprzedziło Triduum, trzydniowe duchowe przygotowanie do uzyskania daru Odpustu. W naukach wygłaszanych podczas Triduum poruszona została tematyka "walki duchowej" w nawiązaniu do św. Michała Archanioła, wojownika i strażnika Chwały Bożej.

W piątek (28 września) o godz. 20:00 odbył się koncert "Noc pod Skrzydłami". Był to wieczór z poezją i muzyką poetycką. Na scenie wystąpiło wielu utalentowanych artystów: Joanna Stanuch-Piotrowicz, Aleksandra Szachniuk, Aleksander Jastrząb, Anna Biniek, Piotr Korzeniowski, Paweł Kłyszejko oraz ks. Waldemar Pozlewicz SChr. Koncert poprowadził Adrian Rajczakowski. W czasie koncertu ks. Rafał J. Sorkowicz SChr zaprezentował kilka swoich wierszy z tomiku "Ja stary Iskariota", który ukaże się już niebawem. 

Uroczystą Mszę Świętą odpustową (w sobotę - 29 września) poprzedziła barwna "Anielska Procesja" ulicami Dobrzan. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami przygotowały piękne anielskie skrzydła. W czasie Eucharystii ks. Proboszcz Rafał wprowadził uroczyście w posługę ceremoniarza czterech lektorów. Po Mszy Świętej odbył się Festyn Parafialny, nie zabrakło wspaniałych występów na scenie, wielu pyszności przygotowanych przez parafian oraz konkursów i loterii. Wieczorem o godz. 20:00 w ogrodzie za plebanią odbył się "Wieczór Chwały ze św. Michałem Archaniołem". Wraz z zespołem "Mika'el" zgromadzeni - modlitwą i śpiewem trwali w dziękczynnym uwielbieniu Pana za wszystkie Jego dzieła i łaski.

W niedzielę (30 września) odbyła się historyczna, bo pierwsza edycja - "Biegu św. Michała Archanioła". Trasa była urokliwa choć niełatwa, ponad 8 km. Wzięli w niej udział biegacze z Dobrzan, Szczecina, Choszczna, Pyrzyc, Stargardu, Marianowa, Karkowa, Ognicy i Grabnicy. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy anielski medal. Zwycięzcą biegu został Kamil tarnowski (Szczecin). Drugie miejsce zajął Jarosław Szwajlik (Dobrzany). Trzecie miejsce wywalczył Tomasz Krygier (Dobrzany). Gratulujemy i dziękujemy wszystkim paniom i panom, którzy pod skrzydłami św. Michała Archanioła wzięli udział w tegorocznej edycji biegu. Sportowym zmaganiom towarzyszył piknik rodzinny w ogrodzie za plebanią.

Chrystusowcy posługujący w Dobrzanach składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, instytucjom i osobom i wielu wspaniałym mocno zaangażowanym parafianom, dzięki którym odbył się tegoroczny odpust "Dobrzany - miasto Aniołów". Niech we wszystkim, co dane było nam przeżyć, będzie uwielbiony Pan. Jego wiernemu Słudze, patronowi Parafii dobrzańskiej - św. Michałowi Archaniołowi oddajemy cześć synowską, wdzięczni za duchowe wsparcie, orędownictwo i subtelne choć mocno odczuwalne towarzyszenie w przygotowaniu oraz przebiegu tegorocznego Odpustu.  

 

 

 02 października 2018r. 06 października 2018r. 39 534