loading...

Aktualności


 • Nowe meble sakralne w Krzemieniu

  W środę (15 sierpnia) w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny poświęciliśmy nowy ołtarz, ambonę i nastawę ołtarzową, w stylu neogotyckim, którą ufundowali nasi ukochani wierni z Krzemienia.

  Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom, wykonawcy inwestycji - goleniowskiemu zakładowi Stolarskiemu p. Jezierskich, ks. Krzysztofowi oraz sołtysowi Krzemienia p. Zbigniewowi Kurzymskiemu, którzy czuwali nad przebiegiem i wykonaniem inwestycji oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kościoła, montaż ołtarzy i wykonanie pracy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  6 dni temu, 2018-08-16 78 11
 • WAŻNY KOMUNIKAT

  W związku z wyjazdem na Bałkany, na czas nieobecności w tych dniach proboszcza, z wszelkimi sprawami i ważnymi kwestiami prosimy zwracać się do ks. Krzysztofa Grabowskiego SChr.

  Ks. Krzysztof: tel. kom. - 516 738 165   

  kgrabowski9@gmail.com

  ponad tydzień temu, 2018-08-12 39
 • Odpust w Krzemieniu

  15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP w naszym filialnym kościele w Krzemieniu, sprawowana była uroczysta Eucharystia odpustowa, której przewodniczył ks. Rafał - Proboszcz.

  Uroczystość zgromadziła tłumy wiernych. W czasie Mszy pobłogosławione zostały nowe meble sakralne: ołtarz, ambona oraz ołtarz znastawą ołtarzową. Po Eucharystii odbył sie obfity poczęstunek z mnóstwem pyszności, przygotowany przez mieszkańców Krzemienia. Serdeczne podziękowania składamy na ręce ks. Krzysztofa, który posługuje w Krzemieniu i który pięknie czuwał nad przebiegiem uroczystości. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  6 dni temu, 2018-08-16 53 17
 • Pielgrzymka do Ziemi Świętej

  Wielkopostna Pielgrzymka do Ziemi Świętej: 16-23 marca 2019. Osiem dni na ziemi pachnącej umęczonym i zmartwychwstałym Chrystusem. W Jerozolimie, w piątek odprawimy Drogę Krzyżową, idąc słynną Via Crucis, ciągiem wąskich uliczek starej Jerozolimy.

  Przy zapisach (do 15 października) wpłacamy zaliczkę w wysokości 500 zł. Poniżej szczegółowy plan i informacje.

  ponad 2 tygodnie temu, 2018-08-04 109 14
 • Sierpień - Msze na filiach

  W sierpniu Msze Święte niedzielne na filiach według następującego porządku: w sobotę Kępno (17:00), Szadzko (18:00), Odargowo (19:00), w niedzielę: Ognica (9:00), Błotno (10:15), Bytowo (11:30), Krzemień (13:00)

  ponad 2 tygodnie temu, 2018-08-05 34
 • Pożegnanie ks. Vadzima i dk. Marka

  W niedzielę 29 lipca, na Mszy Świętej o godz. 18:00, dziękowaliśmy Bogu za posługę w naszej wspólnocie - ks. Vadzima usa i dk. Marka Czarneckiego. Decyzją władz wyższych naszego zgromadzenia ks. Vadzim od 1 sierpnia rozpoczyna pracę w Dublinie (Irlandia) wśród tamtejszej Polonii, dk. Marek zaś w parafii chrystusowców w Pyrzycach.

  Dziękujemy dziś z serca ks. Vadzimowi oraz dk. Markowi, którzy posługując w naszej wspólnocie, włożyli wiele serca i sił w ofiarną służbę dobrzańskiej społeczności. Naszym współbraciom życzymy, by pełni Bożego Ducha, nadal ofiarnie realizowali swoje powołanie, służąc pokornie wszystkim, do których Chrystus ich posyła. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  ponad 2 tygodnie temu, 2018-07-30 191 20
 • Parafialne wydatki

  Dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie oraz za ofiary przeznaczone na potrzeby naszej świątyni.

  Dotychczas (w roku 2018) zakupiliśmy na potrzeby liturgii w naszej świątyni: pięć czerwonych ornatów, czerwoną kapę, pięć białych kapłańskich komży, zestaw czterech dalmatyk diakońskich, 15 alb lektorskich, cztery czerwone stuły, zestaw szklanych naczyń liturgicznych na uroczystości, bieliznę ołtarzową, dwa świeczniki St’Kilians, stojak na pateny, pozłacany trybularz z łódką, komodę na akcesoria liturgiczne; wszystko za łączną kwotę: ok. 8.600 zł. Zakupiona też została nowa pozłacana monstrancja z futerałem oraz kustodia w cenie 6.000 zł.

  Sezon grzewczy za nami, w okresie jesienno-zimowym (2017 - 2018) zakupiliśmy olej opałowy na kwotę 13.200 zł. Dziękujemy za ofiary, które złożyliście na ogrzewanie kościoła na łączną sumę: 5.200 zł.

  ponad 2 tygodnie temu, 2018-07-23 51
 • Lipcowe spotkanie Rady Parafialnej

  W czwartek (19 lipca) na spotkaniu Rady Parafialnej, ks. Proboszcz Rafał przedstawił plany oraz założenia na najbliższy Rok Duszpasterski 2018/2019.

  Omówione zostały ważne kwestie duszpasterskie oraz inwestycyjne. Ks. Proboszcz przedstawił m.in. propozycję instalacji w naszej parafialnej świątyni - dwóch zamykanych konfesjonałów oraz balasek. Poruszona też została sprawa tegorocznego Odpustu Parafialnego, który ma mieć bardziej rozbudowaną formę, rozłożoną na kilka dni. Szczegółowy plan związany z nowym Rokiem Duszpasterskim zostanie zaprezentowany przez ks. Proboszcza na wszystkich Mszach Świętych w pierwszą niedzielę września (2 września).

  20 lipca 65
 • DZIEŃ FATIMSKI - 13 lipca

  „Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi" - powiedziała 13 lipca 1917 r. w Fatimie Matka Boża.

  Różaniec pokutny, Eucharystia i procesja fatimska; oddaliśmy dziś cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Dziękujemy za piękną i wartościową modlitwę. Niech Niepokalane Serce Maryi triumfuje w dobrzańskich rodzinach.

  13 lipca 146 15
 • MUNDIAL 2018. Chorwacka SIŁA

  Chorwaccy piłkarze, po emocjonującym meczu z Rosją, awansowali w sobotę do półfinału Mistrzostw Świata. Drużyna z Bałkanów to sportowe objawienie turnieju. Futbol to jednak nie wszystko w życiu Chorwatów. Są w ich kadrze ludzie głęboko wierzący. 

  "Wszystko, co osiągnąłem do tej pory w życiu zawodowym i osobistym, zawdzięczam nie sobie, lecz Bogu – mówi sam trener Chorwatów Zlatko Dalić. Selekcjoner przyznaje, że jako chrześcijanin zna i wciela w życie zasadę współpracy człowieka z Panem Bogiem. Dlatego jego głębokiej wierze towarzyszy intensywna praca. Trener zauważa ponadto podobieństwa między życiem sportowca a chrześcijanina. Zarówno zawodnik jak i wyznawca Chrystusa muszą codziennie pokonywać trudności i własne słabości. Dotyczy to boiska i treningów, ale też codziennej modlitwy oraz regularnego uczestnictwa w Eucharystii.

  08 lipca 111
 • Nowa - szósta Róża Różańcowa

  W sobotę (7 lipca) do wspólnoty Żywego Różańca dołączyła kolejna, szósta Róża, której patronuje św. Jan Paweł II. Już sto dwadzieścia osób w naszej Parafii, odmawiając codziennie dziesiątkę różańca, tworzy wielką wspólnotę rozmodlonych serc, powierzając Bogu przez Serce Niepokalanej ważne intencje.

  W miesiącu lipcu jako parafialną intencję omadlamy księży oraz powołania kapłańskie i zakonne.

  08 lipca 47
 • 13 lipca zapukajmy do drzwi Niepokalanego Serca Maryi

  W najbliższym tygodniu, w piątek 13 lipca, DZIEŃ FATIMSKI i wspomnienie trzeciego objawienia Matki Bożej trójce fatimskim pastuszkom. Przeżyjmy ponownie ten piękny i wyjątkowy dzień, w którym Maryja wyprasza dla naszych rodzin i całego Kościoła szczególne łaski. Maryja zachęcała w Fatimie, by tego dnia zwrócić swoje serce ku Niej i Niebu.

  O godz. 17:15 - różaniec pokutny, wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi nasze grzechy. O poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy wspólnoty Żywego Różańca i Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. O godz. 18:00 - Msza Święta z zawierzeniem naszych rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Świętej PROCESJA FATIMSKA z figurą Niepokalanej oraz z relikwiami św. Franciszka i Hiacynty Marto. Prosimy wszystkich czcicieli Maryi o poniesienie dużego różańca oraz chorągwi.

  08 lipca 45
 • Odpust w Ognicy

  W sobotę (30 czerwca) w naszej kaplicy filialnej w Ognicy odbyła się uroczystość odpustowa ku czci św. Piotra i Pawła - patronów ognickiego kościoła. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Ryszard Czajka SChr. Homilię wygłosił ks. Mariusz Urbanowski SChr.

  W czasie Eucharystii ks. Krzysztof pobłogosławił nowe tabernakulum, które wraz z nowymi dywanami ufundowali nasi ukochani parafianie z Ognicy. Po Mszy Świętej odbyło się poświęcenie obelisku-kamienia, pamięci wszystkich żyjących i zmarłych mieszkańców Ognicy. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych z panią Burmistrz na czele, oraz przedstawiciele wielu okolicznych sołectw. Przedłużeniem uroczystości było spotkanie na ognickiej świetlicy, w czasie którego serwowaną pyszną zupę gulaszową oraz wspaniałe wypieki. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  01 lipca 209 22
 • Imieniny ks. Vadzima

  28 czerwca, na wieczornej Eucharystii, modliliśmy się w intencji solenizanta - ks. Vadzima. Okolicznościowe kazanie wygłosił Proboszcz ks. Rafał, przypominając wspaniałą postać świętego króla i wojownika Władysława.

  Niech św. Ireneusz patron dnia i św. król Władysław umacniają i wspierają ks. Vadzima na drogach kapłańskiego i zakonnego życia.

  01 lipca 149 8
 • GÓRA TABOR 2018 - spotkanie młodych

  W dniach 25 - 29 czerwca w Mórkowie (k. Leszna Wielkopolskiego) odbyło się kolejne doroczne spotkanie młodzieży z parafii prowadzonych przez chrystusowców. W tegorocznej Górze Tabor wzięli też udział młodzi z naszej wspólnoty wraz z ks. Krzysztofem. Hasłem przewodnim spotkania były słowa: "Nie siła, nie moc, ale Duch". 

  Przez pięć dni młodzież pogłębiała swoje życie duchowe uczestnicząc w eucharystii, adoracji, wsłuchiwała się w ciekawe konferencje, brała udział w warsztatach i spotkaniach w grupach. Nie zab rakło też turnieju w siatkówkę i wielu innych atrakcji, które rozpalały młodzieńczego ducha.

  01 lipca 121 6
 • W siedzibie KEP trwa kurs dla księży posługujących wśród polskich emigrantów

  W dniach od 25 do 27 czerwca br., w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, odbywa się kurs propedeutyczny dla księży wyjeżdżających do pracy duszpasterskiej wśród polskich emigrantów. W kursie bierze udział ks. Vadzim Us SChr oraz ks. Andrzej Zanadriuk SChr. Spotkaniu przewodniczy bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

  Kurs organizowany jest dla księży zarówno diecezjalnych jak i zakonnych, którzy od bieżącego roku podejmują pracę duszpasterską poza granicami naszego kraju z uwzględnieniem duszpasterstwa polskojęzycznego.

  27 czerwca 367 5
 • Czterech nowych ministrantów

  Niech rycerskie hasło "Króluj nam Chryste" rozbrzmiewa i przemienia serca naszych nowych czterech ministrantów. W Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (24 czerwca) oficjalnie i nabożnie Matka Kościół wprowadziła - Michała, Olafa, Michała i Kajetana w świętą służbę świętych Tajemnic.

  Gratulacje chłopcy i kochani rodzice ministrantów. Szczególne podziękowania dla ks. Vadzima (za duchową opiekę i formację), naszej LSO przecudnej za piękną służbę, Zespołowi Mika'el za niebiańską oprawę i rodzicom ukochanym naszych nowych czterech rycerzy Ołtarza. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  24 czerwca 200 26
 • Koniec Roku Szkolnego 2017/2018

  Mszą Świętą i szkolnym apelem nasi mali i młodzi parafianie zakończyli Rok Szkolny 2017/2018.

  W czasie apelu Dyrekcja ZSP w Dobrzanach podziękowała za piękną i ofiarną pracę ks. Vadzimowi i dk. Markowi, którzy w tym roku opuszczają Dobrzany. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim uczniom w czasie wakacyjnego wypoczynku.

  24 czerwca 200 6
 • Sukces naszych lektorów strażaków

  Wspaniała wiadomość: 1 miejsce dla OSP Dobrzany w międzygminnych zawodach sportowo-pożarniczych Suchań 2018.

  Ekipa z Dobrzan w dużej mierze składała się z naszych lektorów, którym siły i mocy nie brakuje. Brawo chłopaki, gratulacje, czapki z głów.

  18 czerwca 88
 • GÓRA TABOR JUNIOR 2018

  16 czerwca 2018 roku w podgryfickich Brojcach odbyła się piąta Góra Tabor Junior – modlitewne przedwakacyjne spotkanie dla dzieci z parafii, w których posługują księża chrystusowcy. Nasza ekipa dzieci z Dobrzan zdobyła I miejsce w biegu sztafetowym oraz II miejsce w przeciąganiu liny.

  W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział 450 dzieci ze Szczecina, Stargardu, Goleniowa, Dobrzan, Pyrzyc, Chociwla, Płotów, Poznania oraz Brojc i ponad setka dorosłych, którzy ponadparafialnie zaangażowali się w organizację GTJ. Patronem tegorocznego spotkania został św. Stanisław Kostka, a hasłem - słowa: „Kostka znaczy więcej”.

  16 czerwca 314 28
 • 29 czerwca - WAŻNE SPOTKANIE w sprawie sierpniowego wyjazdu na Bałkany

  Wszystkich wyjeżdżających w sierpniu na Bałkany informujemy, że spotkanie organizacyjne z przedstawicielem Biura Podróży "Vernici Travel" odbędzie się w piątek, 29 czerwca, o godz. 18:40 (po wieczornej Mszy Świętej).

  Jednocześnie informujemy, że do 17 lipca należy wpłacić ostatnią trzecią ratę (1.790 zł.). Prosimy też o zabranie z zakrystii bądź z biura parafialnego ważnego formularza, któryt trzeba wypełnić do przyszłej niedzieli oraz dostarczyć do ks. Proboszcza Rafała.

  15 czerwca 74
 • Rusza PARAFIALNA STREFA KIBICA

  Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Serdecznie zapraszamy do naszej parafialnej STREFY KIBICA w Domu Zakonnym przy ul. Staszica 56 (wejście do strefy od ogrodu z tyłu plebani, przez taras). Bądźmy razem, kibicujmy wspólnie polskiej drużynie.

  Co trzeba zrobić: przyjść, wziąć ze sobą coś do picia i dużo paczek chepsów tudzież paluszków :) obowiązuje strój biało-czerwony.

  Zapraszamy na mecze polskiej drużyny:

  19 czerwca: Polska - Senegal (godz. 17:00),

  24 czerwca: Polska - Kolumbia (godz. 20:00),

  28 czerwca: Polska - Japonia (godz. 16:00). 

  14 czerwca 63
 • DZIEŃ FATIMSKI oraz uroczyste wprowadzenie relikwii św. Franciszka i Hiacynty Marto

  To był wieczór niezwykły. Dokładnie sto jeden lat temu, 13 czerwca  w Fatimie Maryja objawiając się trzem pastuszkom: Łucji, św. Hiacyncie i św. Franciszkowi Marto powiedziała do każdego z nas: "Cierpisz bardzo? Nie trać odwagi. Nigdy cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga". W środowy wieczór wraz z rodzicami zawierzyliśmy naszą dobrzańską młodzież i dzieci Niepokalanemu Sercu Maryi. Uroczyście też wprowadziliśmy na stałe do naszej świątyni relikwie dzieci fatimskich: św. Hiacynty i św. Franciszka Marto. 

  Uroczystość rozpoczęliśmy o godz. 17:15 różańcem fatimskim, wynagradzając Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas Mszy Świętej wprowadziliśmy relikwie św. Franciszka i Hiacynty Marto. Po homili zgromadzeni dokonali Aktu Zawierzenia swoich synów i córek Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Eucharystii wyruszyliśmy w procesji z figurą matki Bożej Fatimskiej oraz relikwiami fatimskich pastuszków. Na koniec rodzice złożyli u stóp Matki Bożej Fatimskiej białą różę, symbolizującą serce i duszę ich dzieci. Zapraszamy do galerii zdjęć i obejrzenia krótkiego filmiku z wydarzenia, autorstwa dk. Marka.

  10 czerwca 340 19
 • Stargardzka Odnowa w Duchu Świętym w Dobrzanach

  Wspólnota stargardzkiej Odnowy w Duchu Świętym z Kościoła św. Jana, 9 czerwca, przeżywała w naszym kościele Wylanie Ducha Świętego. Było ono ukoronowaniem Seminarium Odnowy, które trwało przez wiele tygodni.

  Wspólnota modliła się nad dziesięcioma osobami. Po kilkugodzinnej modlitwie, przed Najświętszym Sakramentem, odprawiona została Eucharystia, której przewodniczył duchowy opiekun stargardzkiej wspólnoty - ks. Robert Ozimkiewicz SChr. Po Mszy Świętej nie zabrakło agapy, braterskiego spotkania, przy grillu i wielu innych pysznościach. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  10 czerwca 178 21
 • Rocznica I Komunii Świętej

  3 maja, na niedzielnej Eucharystii o godz. 11:00 dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, wraz ze swoimi bliskimi przeżywały rocznicę ubiegłorocznej uroczystości.

  04 czerwca 140
 • Nasi Parafianie na Lednicy 2018

  Pod hasłem „Jestem” - 2 czerwca odbyło się 22. Spotkanie Młodych na Lednicy, które zakończyło tradycyjnie przejście przez lednicką Rybę. W spotkaniu wzięła udział grupa z naszej parafii, której pasterzowali ks. Krzysztof i dk. Marek.

  W tym roku z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w spotkaniu uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda, który przekazał uczestnikom polskie flagi. Specjalne pozdrowienia dla uczestników przesłał również papież Franciszek. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  04 czerwca 267 11
 • Wizyta wspólnoty "Wiara i Światło" w Dobrzanach

  W sobotnie przedpołudnie (2 czerwca) przybyła do naszej Parafii z wizytą oraz pielgrzymką - wspólnota "Wiara i Światło" ze stargardzkiej Parafii św. Józefa. Wspólnocie pasterzuje ks. Waldemar Pozlewicz SChr, dobrze znany mieszkańcom Dobrzan.

  O godz. 11:00 odprawiliśmy Mszę Świętą, której przewodniczył ks. Waldemar. Ks. Proboszcz Rafał w okolicznościowym kazaniu przypomniał krótko historię dobrzańskiej świątyni oraz kultu św. Michała Archanioła. Nie zabrakło też nawiązania do relikwii św. Jose, które znajdują się w naszym kościele. Po Eucharystii pielgrzymi ze Stargardu udali się na plebanię, gdzie odbył się grill połączony z zabawami integracyjnymi. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  03 czerwca 187 8
 • sercem w Serce...

  Serce Jezusa jest pojemne. Najświętsze i jedyne w swoim rodzaju. Kocham czerwcowe nabożeństwa i litanijne wezwania, z których możemy się dowiedzieć naprawdę dużo, na temat Chrystusa.

  Żeby się dogadać z Francuzem, uczymy się francuskiego. By porozumieć się z głucho-niemym , „mówimy” na migi. A Bóg? Kiedy chcemy z Nim porozmawiać, zaczynamy się modlić. Kiedy modlimy się Litanią do Najświętszego serca Jezusa, rozmawiamy z samym Bogiem. O wszystkim. Bo Litania zawiera w sobie wszystko, co nasze, ludzkie, ale i Boże. Litania to spotkanie Serca z sercem. To stanięcie "sercem w Serce", twarzą w Twarz...

  01 czerwca 334
 • BOŻE CIAŁO A.D. 2018

  31 maja obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Po uroczystej Mszy Świętej o godz. 11:00, w czasie której poświęcone zostały nowa monstrancja oraz kustodia, odbyła się procesja eucharystyczna ulicami naszych ukochanych Dobrzan.

  Dziękujemy z serca wspólnotom oraz wszystkim, którzy przygotowali tegoroczne ołtarze: Jasnogórskiej Rodzinie Różańcowej, Żywemu Różańcowi, Caritas, Duszpasterstwu Młodych oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i wybierzmowanych. Serdeczne podziękowania dla Rady Parafialnej, Urzędu Miasta i Gminy Dobrzany, Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Kapeli z Szadzka. Wielkie dzięki dla naszych niezmordowanych lektorów, ministrantów i dla Zespołu Mika'el za piękną oprawę muzyczną. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  31 maja 337 32
 • Nowa MONSTRANCJA z futerałem i kustodium

  Piękna, dostojna, pozłacana... bo nieść będzie Ciało Chrystusa.

  W czwartkową uroczystość Bożego Ciała poświęcona została nowa monstrancja i kustodia - dar rodziców dzieci pierwszokomunijnych, wybierzmowanej młodzieży i naszych ukochanych Parafian. Z serca dziękujemy za piękny dar i złożone ofiary.

  31 maja 208 8
 • Parafia św. Michała Archanioła
  ul. Staszica 56, 73-130 Dobrzany
  tel. 91/562-00-57 / rsorkowicz@gmail.com

  Ks. Proboszcz Rafał J. Sorkowicz SChr - tel.: 798 805 422

  Msze św.

  Niedziela: 09:00; 11:00, 18:00
   

  W tygodniu: 18:00
   

  Sobota:18:00