loading...

Aktualności


 • NOWA STRONA PARAFIALNA

  Zapraszamy na nową stronę parafialną: www.parafiadobrzany.com

  10 marca 949
 • MARZEC - miesiąc św. Józefa

  Przed nami marzec - miesiąc poświęcony w tradycji Kościoła czci i pamięci św. Józefa. Przez cały miesiąc marzec (począwszy od najbliższego piątku) po wieczornej Mszy Świętej - Nabożeństwo Marcowe do św. Józefa.

  Przyzywając orędownictwa św. Józefa, modlić się będziemy w intencji rodzin oraz wszystkich mężczyzn w naszej Parafii, a szczególnie w intencji mężów i ojców.

  Począwszy od tego tygodnia wprowadzamy też na stałe środowe nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17:45. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy zostaje przeniesiona na sobotę, dzień, który w tradycji liturgicznej Kościoła poświęcony jest osobie Matki Bożej.

  26 lutego 124 2
 • 2. DOBRZANY. MIASTO ANIOŁÓW 2019

  Przed nami druga edycja Festiwalu i Odpustu Anielskiego - DOBRZANY. MIASTO ANIOŁÓW 2019, w dniach 27 - 29 września. Przez trzy dni (we wspólnocie) będziemy zgłebiać tajemnice wiary i duchowego anielskiego świata, pod czujnym okiem naszego patrona, przewodnika i Mistrza duchowego - św. Michała Archanioła. 

  Trzy dni duchowych przeżyć, modlitwy, koncertów, celebrowania wspólnoty. Uzyskamy "odpust" - szczególnny dar. Parafia to nasza rodzina. Jesteśmy różni, ale łączy nas Chrystus. Przeżyjmy wspólnie ten piękny, Boży czas. Zapraszamy na stronę internetową wydarzenia www.dobrzanyma.com

  26 lutego 172
 • Zapraszamy do SZKOŁY BIBLIJNEJ

  Serdecznie zapraszamy naszych parafian i wszystkich chętnych z okolic Dobrzan do SZKOŁY BIBLIJNEJ, organizowanej przez Dzieło Biblijne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Katedrę Egzegezy i Teologii Biblijnej WT US oraz Parafię pw. Św. Michała Archanioła w Dobrzanach.

  SZKOŁA BIBLIJNA to cykl pięciu sobotnich spotkań – wykładów i ćwiczeń, które poprowadzą wybitni bibliści z Katedry Egzegezy i Teologii Biblijnej Wydziału Teologicznego US. Uczestnicy otrzymają podstawową aktualną wiedzę na temat Biblii i badań biblijnych. Szczegóły poniżej.

  29 stycznia 154
 • Nowe ZAMYKANE KONFESJONAŁY oraz BALASKI OŁTARZOWE

  Jak już informowaliśmy we wrześniu, po konsultacji z Radą Parafialną, podjęliśmy decyzję, że w roku duszpasterskim 2018/2019 pragniemy zamontować w naszej świątyni dwa nowe zamykane konfesjonały oraz balaski ołtarzowe, dopasowane do stylu architektonicznego i wystroju naszej świątyni. Koszt jednego, solidnego i trwałego konfesjonału wynosi 14.000 zł., koszt balasek - 12.600 zł.  

  Pokornie prosimy wszystkich naszych ukochanych Parafian i wszystkich ludzi dobrej woli - o wsparcie finansowe na ten cel. (czytaj więcej...)

  23 października 2018r. 453
 • OBÓZ NARCIARSKI MŁODYCH 2019

  W dniach 27 stycznia - 2 lutego nasza młodsza i starsza młodzież (m.in. ministraci i lektorzy) udała się do Czarnej Góry na obóz narciarski. Przez kilka dni, pod opieką ks. Krzysztofa, p. Grzegorza, p. Jarosława i p. Jana, młodzi zdobywali śnieżne stoki, aktywnie wypoczywając.

  Dziękujemy ks. Krzysztofowi i panom opiekunom za czuwanie nad młodzieżą, opiekę i zorganizowanie wyjazdu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  09 lutego 353 14
 • SAKRAMENT CHORYCH - niedzielna katecheza

  Każdy z siedmiu sakramentów jest środkiem, przez który zmartwychwstały Pan, mocą swojego Ducha, udziela człowiekowi różnych zbawczych łask. Kościół katolicki naucza, że również sakrament namaszczenia chorych jest jednym z sakramentów ustanowionych przez Chrystusa. Wspomina o nim św. Marek oraz św. Jakub.

  Św. Jakub pisze: Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone (Jk 5, 14-15). Modlitwa w imię Jezusa oraz namaszczenie olejem w Kościele starożytnym miało skutki uzdrowieńcze. U Żydów olej należał do najbardziej popularnych środków leczniczych. Bronił przed złymi duchami. Strzegł przed śmiercią i umacniał życie (A. Grün).

  08 lutego 103
 • Tegoroczna SZOPKA

  W związku z ogromnym zainteresowaniem i prośbami naszych parafian zamieszczamy zdjęcia tegorocznej szopki, która stanęła w kościele i towarzyszyła nam w przeżywaniu tajemnicy Bożego Narodzenia.

  Zapraszamy do galerii zdjeć.

  31 stycznia 215 25
 • Czas Kolędy Niezwykłej

  Za nami trzecia edycja koncertu "Czas Kolędy Niezwykłej". W niedzielę Trzech Króli (6 stycznia 2019) wystąpili w naszej świątyni wspaniali młodsi i starsi artyści, którzy wyśpiewali przepiękne kolędy, pastorałki iświąteczne utwory. Wystąpili m.in. Kaja Janowicz, Daria Szymanowska, Roksana Koźbiał - Janowicz, Zespoły "Mika'el" oraz "Aniołki", dzieci ze świetlicy TPD Dobrzany, lektorzy.

  Dziękujemy p. Roksanie Koźbiał-Janowicz za przygotowanie, organizację koncertu, dziękujemy Pawłowi Kłyszejce, dziękujemy wszystkim wspaniałym artystom, jesteście cudowni.

  12 stycznia 268 15
 • Jasełka w Trzech Króli

  W niedzielę (6 stycznia) na Mszy Świętej o godz. 11:00 obejrzeliśmy przepiękne Jasełka, przygotowane przez p. Ingę Krzyżak oraz ucznniów klas piątych z naszej dobrzańskiej szkoły.

  Młodzi artyści przedstawili tajemnicę Bożego Objawienia, przypominając o wielkiej miłości Pana Boga, który w Chrystusie naprawił relacje człowieka z Odwiecznym. Przepiękne połączenie tego, co wydarzyło się w raju z tajemnicą Zmartwychwstania, zostało spięte scenami zwiastowania, Bożego Narodzenia, hołdem pasterzy oraz pokłonem trzech mędrców. Całość miała formę pantonimy z niezwykle sugestywną muzyką w tle. Ogromne podziękowania dla p. Ingi, jej męża, młodych artystów i dla wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniu i wystawieniu Jasełek w naszej świątyni. Było pięknie. 

  07 stycznia 236 9
 • WYPOMINKI ROCZNE 2019

  Poniżej prezentujemy pięć list z imionami i nazwiskami waszych bliskich zmarłych oraz konkretnych dat, czyli piątkowe dni, w których będą wyczytywani Wasi zmarli z rodziny oraz omadlani Koronką do Bożego Miłosierdzia.

  Nabożeństwo Wypominek Rocznych - w każdy piątek, 15 minut przed wieczorną Mszą. Po Nabożeństwie Msza Święta w intencji zmarłych poleconych w Wypominkach Rocznych.

  30 grudnia 2018r. 397
 • PODSUMOWANIE ROKU 2018

  W roku 2018 Sakrament Chrztu Świętego przyjęło 44 dzieci. Po raz pierwszy do Sakramentu Eucharystii przystąpiło 47 dzieci. Do Sakramentu Bierzmowania przystąpiły 32 osoby. Sakrament Małżeństwa zawarło 15 par. Przez bramę śmierci do wieczności odeszło 46 naszych parafian.

  W roku duszpasterskim 2017/2018 wyremotowaliśmy salkę w domu zakonnym, która służy do prób naszych muzycznych zespołów i spotkań wspólnot duszpasterskich. W Krzemieniu zainstalowano nową nastawę ołtarzową, ołtarz, ambonę, w prezbiterium wyłożono nowe płytki. W kaplicy w Szadzku przeprowadzono remont, zakupiono komplet krzeseł tworzących sedilię. W Odargowie trwa remont wieży. 

  W naszej dobrzańskiej świątyni pojawił się relikwiarz oraz kamienna tablica pamiątkowa i orzeł w ołtarzu Ojczyzny. Zakupiliśmy nowe reflektory do prezbiterium, świece ołtarzowe z lichtarzami, krzyż ołtarzowy, mikrofon ołtarzowy. Dwa ornaty oraz okładkę na Ewangeliarz ofiarowali darczyńcy. Pielgrzymi z Medjugorie ufundowali nowy kielich i patenę. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych dołożyli się do nowej monstracji oraz czerwonego ornatu. Zakupiliśmy komplet figur do szopki, nową monstrację, ampułki, bieliznę kielichową. Dla Zespołu Mika'el zakupione zostały m.in. cyfrowe pianino przenośne oraz cajon.

  Zakupiliśmy na potrzeby liturgii w naszej świątyni: cztery czerwone ornaty, czerwoną kapę, pięć białych kapłańskich komży, zestaw czterech dalmatyk diakońskich, 15 alb lektorskich, cztery czerwone stuły, zestaw szklanych naczyń liturgicznych na uroczystości, dwa wotywne świeczniki St’Kilians, stojak na pateny, pozłacany trybularz z łódką, komodę na akcesoria liturgiczne, wszystko za łączną kwotę: ok. 8.600 zł.

  Za prąd w kościele w roku duszpasterskim 2017/ 2018 r. zapłaciliśmy niecałe 3.000 zł., sezon grzewczy świątyni 2017/2018 kosztował nas ok. 13.200 zł. Dziękujemy za ofiary, które złożyliście (oprócz ofiar na tacę) na ogrzewanie kościoła na łączną sumę: 4.200 zł. W kwocie 3500 zł zamknęło się dofinasowanie wyjazdów naszych ministrantów, lektorów, dzieci i młodzieży na przeróżne akcje duszpasterskie, dni skupienia, wydarzenia religijne, wyjazdy integracyjne. 

  Przed nami instalacja dwóch nowych zamykanych konfesjonałów oraz balasek ołtarzowych. Koszt inwestycji wyniesie 40.600 zł. Dotychczas zebraliśmy 9 tys. zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom.  

  31 grudnia 2018r. 168
 • Msze Święte pasterskie

  O godz. 21:00 i 24:00 zgromadziliśmy się w naszej parafialnej świątyni, by wspólnie celebrować uroczystość Bożego Narodzennia. O godz. 21:00 nie zabrakło dzieci, przebranych za aniołów i pastuszków, oraz zespołów "Mika'el" oraz "Aniołki", które zadbały o piękną oprawę muzyczą.

  Tłumnie oddaliśmy cześć narodzonemu Synowi Bożemu, który w tę noc rozjaśnił ciemności. Wszystkim aszym Parafianom i czcigodnym gościom życzymy obfitych w łaskę świąt oraz łaski, która porusza cały wszechświat. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  26 grudnia 2018r. 410 18
 • Spotkanie opłatkowe wspólnot duszpasterskich

  W radosnej i rodzinnej atmosferze odbyło się w piątek (21 grudnia) nasze parafialne spotkanie grup i wspólnot duszpasterskich w klimatach świątecznych oraz wigilijnych. Przy stole suto zastawionym wigilijymi, tradycyjnymi potrawami, podzieliliśmy się opłatkiem, czemu towarzyszyło wiele serdecznych życzeń.

  Nie zabrakło wspólnego kolędowaia i wizyty św. Mikołaja, biskupa. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  22 grudnia 2018r. 525 40
 • Jasełka w dobrzańskiej szkole

  W piątek (21 grudnia) w dobrzańskiej szkole mogliśmy obejrzeć przepiękne jasełka przygotowae przez p. Ingę Krzyżak wraz z uczniami piątych klas.

  Nie zabrakło życzeń od p. dyrektora jerzego Młotkiewicza i ks. Proboszcza. 

  22 grudnia 2018r. 327 6
 • Spotkanie opłatkowe w Urzędzie Gminy

  20 grudnia w Urzędzie Gminy Dobrzany odbyło się spotkanie opłatkowe. Urzędujaca p. Burmistrz Anna Gibas, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Wiesław Borzęcki, radni miejscy, przedstawiciele sołectw i mieszkańcy Gminy podzielili sie opłatkiem, składając sobie życzliwe życzenia.

  Pani Burmistrz, p. Wiesław Borzęcki oraz ks. Proboszcz życzyli zebranym spokojnych, bogatych w łaskę i refleksję świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślnego nowego roku.  

  20 grudnia 2018r. 402 7
 • KROK W STRONĘ SŁOWA - REKOLEKCJE ADWENTOWE 2018

  Za nami cztery dni tegorocznych rekolekcji adwentowych. Wygłosił je ks. Krzysztof Wąchała SChr, na co dzień posługujący w poznańskiej Parafii św. Jadwigi Królowej, prowadzonej przez chrystusowców. Zrobiliśmy dzięki Bożej łasce wiele kroków w kierunku Słowa. Tego Słowa, które niebawem pojawi się w żłóbku, przyjmując ludzkie ciało i ludzką naturę.

  W czasie tegorocznych rekolekcji kobiety zawierzyły się Sercu Niepokalanej, meżczyźni św. Józefowi. W środę małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską. Ks. Krzysztof umacniał naszą wiarę i wezwał nas wszystkich do dawania świadectwa. Naśladując Maryję i Józefa odważnie kroczmy do przodu, pamiętając, że nawrócenie to łaska, bez której nigdy nie będziemy pachnieć Niebem. Niech te cztery dni naszej intensywnej modlitwy i karmienia się Słowem Boga wydadzą piękne oraz Boże owoce w naszym życiu i życiu naszej Parafii.

  09 grudnia 2018r. 335 13
 • Spotkanie wigilijne w świetlicy TPD Dobrzany

  Relacja p. Roksany Koźbiał-Janowicz: "Dziś w naszym Ognisku było naprawdę bardzo gorąco. Nie tylko za sprawą cudownego Spotkania Wigilijnego z okazji nadchodzący Świąt Bożego Narodzenia ale także dzięki osobom, które zaszczyciły nas swoją obecnością. 

  Dziękujemy Pani burmistrz Annie Gibas, ks Proboszczowi Rafałowi Sorkowiczowi, Panu Krzysztofowi Kardasiewczowi. Z całego serca dziękuję rodzicom Pani Anecie, Marcie, Edycie, Wiolecie, Ani, Renacie, Kasi, Dorocie, Mirce. Szczególnie dziękuję Pani Ilonie, Adzie i Ewelinie. Jednak naj naj najbardziej dziękuję Wam kochane dzieci i szanowna młodzieży za to, że zawsze jesteście...".

  Ks. Proboszcz potwierdza: spotkanie było naprawdę cudowne. Dziękujemy p. Roksanie za piękną pracę z dziećmi i młodzieżą.

  18 grudnia 2018r. 293 3
 • Jubileusz 20-lecia Parafialnego Zespołu CARITAS

  Przepiękny i wzruszający Jubileusz za nami. 20 lat dobrzańskiego CARITAS to historia wielu wspaniałych zrywów serca, ludzi o pięknej duszy, miłosierdzia, które jest wiecznie młode, gdy płonie w nas mocą Ducha Świętego.

  Po uroczystej jubileuszowej Eucharystii odbył się okolicznościowy koncert w wykonaniu chóru "Apasjonata". Ks. Proboszcz odczytał specjalny list, napisany przez ks. Mariana Koniewskiego SCHr, który jako proboszcz towarzyszył w 1998 r. rodzacej się parafialnej wspólnocie Caritas. Podczas koncertu słowa życzeń oraz gratulacji skierowali do Caritasu p. Jerzy Młotkiewicz (dyrektor dobrzańskiej szkoły) oraz w imieniu p. Burmistrz Anny Gibas - p. Wiesław Borzęcki, Przewodniczący Rady Miejskiej. 

  Dziękujemy jeszcze raz, z serca, wszystkim, którzy tworzyli, tworzą i bedą nadal tworzyć nasz Parafialny Zespół Caritas. Jesteście wielcy, bo macie wielkie serce. Bóg zapłać wszystkim paniom i panom z PZ Caritas za przygotowanie uroczystości. Wielkie podziękowania dla chóru Apasjonata. +Chwała Panu

  18 grudnia 2018r. 342 24
 • Męska pielgrzymka do Kalisza

  W sobotę (14 grudnia) udaliśmy się z z męską pielgrzymką do św. Józefa w Kaliszu. Pan dał nam też łaskę spotkania Katolickiego Wielce Błogosławionego Patriarchę Grecko-Melchickiego dla Antiochii, całego Wschodu, Aleksandrii i Jerozolimy - Youssefa Absi. Cudowne jest to, że w naszej pielgrzymce wzięli udział ojcowie ze swoimi synami.

  W kaliskim sanktuarium wzięliśmy udział w Eucharystii. Po Mszy przed cudownym obrazem św. Józefa mężczyźni wraz z ks. Proboszczem i ks. Krzysztofem zawierzyli siebie i swoije rodziny przemożnemu Opiekunowi Kościoła. W drodze powrotnej zajechaliśmy w Poznaniu na Maltańskie Termy. Ite ad Joseph...

  18 grudnia 2018r. 376 18
 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  W sobotę (8 grudnia) obchodziliśmy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na wieczornej Eucharystii, małżonkowie i rodzice zawierzyli Niepokalanemu Sercu Maryi swoje córki i synów. Ks. Proboszcz zawierzył swoje duchowe dzieci - wszystkich parafian a szczególnie tych najbardziej pogubionych, oddalonych od Boga i Kościoła. 

  Akt Zawierzenia złożyliśmy u stóp Świętej Rodziny. Uczestnicy Liturgii otrzymali białe róże, które symbolizowały ich dzieci. Róże spoczeły przy Świętej Rodzinie. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Mika'el. Tego dnia świętowaliśmy także, po nazaretańsku, czyli skromnie, ale całym sercem - powstanie, rok temu, wspólnoty Żywego Różańca. Wszystkie członkinie i członkówwspólnoty oddajemy w opiekę Niepokalanej.

  09 grudnia 2018r. 118
 • II edycja RODZINNEGO CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO

  W niedzielę (2 grudnia) przeżyliśmy drugą edycję RODZINNEGO CZYTANIa PISMA ŚWIĘTEGO. Tym razem czytaliśmy wspólnie Księgę Psalmów.

  Niech Słowo Boga rodzi w nas piękne owoce. Zapraszamy do galerii zdjęć.

  04 grudnia 2018r. 334 9
 • Zapraszamy na RORATY 2018

  By dobrze przeżyć Adwent, warto się poświęcić i Panu Bogu coś cennego ofiarować - swój czas, pracę nad swoim charakterem, duchową walkę ze swoimi słabościami. Zapraszamy zatem na poranne Roraty, czyli Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Pół godziny przed Mszą Świętą odśpiewamy „Godzinki ku czci NMP”.

  Roraty dla dzieci we wtorek i czwartek, połączone ze śniadankiem po Mszy Świętej w naszym Domu Zakonnym. Ogłaszamy adwentowy konkurs; dzieci, które wezmą udział we wszystkich Roratach (we wtorek i czwartek) wezmą udział w losowaniu cennych nagród, do wygrania m.in. tablet, słuchawki, powerbank.

  Roraty dla młodzieży w piątki, również połączone ze śniadaniem.

  Podobnie, jak w ubiegłym roku, w ramach adwentowej jałmużny, zachęcamy do przynoszenia produktów spożywczych na poranne śniadania dla dzieci i młodzieży: ser żółty, pasztety, dżemy, kremy czekoladowe, wędlinkę, mleko, masełko etc. W kruchcie kościoła stoi skrzynia, do której można te produkty składać. Dziękujemy za ofiarność serca, pomoc i wsparcie, dzieci oraz młodzieży na roratach i śniadankach jest bowiem bardzo dużo.

  03 grudnia 2018r. 222
 • Bal Andrzejkowy 2018

  W sobotę (1 grudnia) na sali w Kozach odbył się tegoroczny Bal Andrzejkowy. Jak zwykle poprowadził go niezawodny i niezastąpiony p. Norbert Śliwa, wodzirej ze Stargardu.

  O godz. 18:00 odprawiona została Eucharystia, w czasiej której modliliśmy się w intencji ks. Proboszcza, z okazji jego 40-tych urodzin i imienin. Po Mszy Świętej,  bawiliśmy się przy muzyce i przebojach z lat 80-tych i 90-tych. Nie zabrakło wspólnego poloneza, konkursów i turnieju - Koła Fortuny.

  04 grudnia 2018r. 239 7
 • Zwycięstwo naszych lektorów w LPN SChr

  W sobotę (1 grudnia 2018) nasi lektorzy, pod opieka ks. Krzysztofa Grabowskiego SChr,  rozegrali mecz z lektorami z parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu. Była to zarazem inauguracji rozgrywek piłkarskich w ramach Ligi Piłki Nożnej lektorów z parafii prowadzonych przez chrystusowców.

  Nasi lektorzy pokonali poznańską drużynę wynikiem 10:1. Dziękujemy naszym współbraciom chrystusowcom z Poznania za gościnę i piękne przyjęcie. Już niebawem kolejne rozgrywki. Tym razem to my będziemy gościć lektorów z Poznania. A naszym walecznym chłopakom - z serca gratulujemy. Duma Pomorza.

  04 grudnia 2018r. 221 10
 • KATECHEZA BIBLIJNA o Jezusie Historii i Chrystusie wiary

  Dziękujemy p. Piotrowi Goniszewskiemu z Wydziału Teologicznego (US) za piękną i ciekawą biblijną katechezę o Jezusie historii i Chrystusie wiary, której mogliśmy wysłuchać w ramach Tygodnia Słowa Bożego. Cudownie, że nas jest coraz więcej i ze spotkania na spotkanie gremium słuchaczy się powiększa.

  Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, by z pasją pochylić się nad Ewangelią. Kolejne spotkanie w ramach Szkoły Duchowości Katolickiej już wkrótce

  01 grudnia 2018r. 291 11
 • Za nami TYDZIEŃ SŁOWA BOŻEGO

  Za nami TYDZIEŃ SŁOWA BOŻEGO 2018. Nasz Pasterz ks. abp Andrzej Dzięga zachęcił, byśmy w dniach 26 listopada - 1 grudnia, sięgnęli intensywnie po Pismo Święte, karmiąc się Słowem Bożym i pogłębiając naszą wiedzę na temat ksiąg biblijnych. I tak też zrobiliśmy.

  Przez cały tydzień, w czasie wieczornej Eucharystii głoszone były KATECHEZy na temat psalmu z Liturgii Słowa danego dnia. We wtorek i czwartek w domu zakonnym spotkaliśmy się na kręgu biblijnym. W piątek, 30 listopada, dr Piotr Goniszewski US wygłosił katechezę biblijną: "Po co nam Ewangelie. Od Jezusa Historii do Chrystusa Wiary". W niedzielę (2 grudnia) po wszystkich Mszach Świętych było można nabyć pozycje biblijne, Pismo Święte i "Ewangelię 2019. Droga, Prawda i Życie" (Ewangelia na każdy dzień w formie kalendarza) z wydawnictwa "Edycja Św. Pawła". W niedzielę (2 grudnia) przeżyliśmy drugą edycję RODZINNEGO CZYTANIa PISMA ŚWIĘTEGO. Tym razem czytaliśmy wspólnie Księgę Psalmów. Niech Słowo Boga rodzi w nas piękne owoce.

  24 listopada 2018r. 203
 • Zapraszamy na Męską Pielgrzymkę do św. Józefa

  Panowie, młodzi i starsi, kawalerowie, mężowie, ojcowie i dziadkowie: trwa „Rok Św. Józefa”. Jest on szczególnym patronem mężczyzn, mężów i ojców. Czas, byście jako dojrzali i odpowiedzialni mężczyźni, mocą wiary ruszyli do boju o zbawienie waszych ukochanych bliskich. 

  W związku z tym, zapraszamy serdecznie wszystkich mężczyzn, starszych i młodszych (a szczególnie ojców z synami) z Dobrzan i okolicznych miejscowości, do wzięcia udziału w Męskiej Pielgrzymce do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, by tam zawierzyć swoich bliskich opiece św. Józefa. W drodze powrotnej zajedziemy na Maltańskie Termy w Poznaniu. Wyjazd całodzienny w sobotę (15 grudnia).

  Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym. Koszt: autokar + bilet na Termy: 110 zł. Ilość miejsc ograniczona.

  18 listopada 2018r. 150
 • Ks. Krzysztof na zjeździe wikarych w Poznaniu

  W dniach 21 - 22 listopada odbyło się dwudniowe spotkanie wikariuszy Towarzystwa Chrystusowego w Domu Głównym w Poznaniu. W spotkaniu wziął udział ks. Krzysztof.

  Wspólnej modlitwie kapłańskiej towarzyszyły wykłady i prelekcje o tematyce duchowej i duszpasterskiej.

  23 listopada 2018r. 282 4
 • Msza Święta w intencji ks. Marcina

  W niedzielę, 18 listopada, świętowaliśmy imieniny i urodziny ks. Marcina Bińkowskiego SChr. Pięknej liturgii towarzyszyła modlitwa o zdrowie, siły oraz wszelkie potrzebne łaski dla czcigodnego solenizanta i jubilata.

  Ks. Marcina polecamy modlitwie naszych Parafian i Bożej Opatrzności.

  23 listopada 2018r. 149
 • Parafia św. Michała Archanioła
  ul. Staszica 56, 73-130 Dobrzany
  tel. 91/562-00-57 / rsorkowicz@gmail.com

  Ks. Proboszcz Rafał J. Sorkowicz SChr - tel.: 798 805 422

  Msze św.

  Niedziela: 09:00; 11:00, 18:00
   

  W tygodniu: 18:00
   

  Sobota:18:00