Jasnogórska Rodzina Różańcowa.

Apostolstwo Modlitwy Różańcowej, nawiązując do istniejącego od 1610 r., na Jasnej Górze Bractwa Różańcowego, nosi nazwę Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej pod opieką Aniołów Stróżów. Jasnogórska Rodzina Różańcowa jest prywatnym stowarzyszeniem wiernych i jako kościelna wspólnota religijna budowana jest na żywej wierze w oparciu o szczególny kult Błogosławionej Bogarodzicy Maryi. Jasnogórska Rodzina Różańcowa posiada charakter czysto religijny i duchowy, dlatego nie jest związana z żadną organizacją społeczną.

Odpowiedzialną za JRR jest p. Barbara Naróg.

OBOWIĄZKI CZŁONKÓW

1. Przynależność do Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej zobowiązuje wszystkich członków do codziennego odmawiania i rozważania przynajmniej jednej wybranej przez siebie tajemnicy różańca św.

2. Osoby należące do róż parafialnych mogą włączyć się do Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i nie są obowiązane do odmawiania drugiej tajemnicy różańca. Wszyscy bowiem zespoleni w modlitwie różańcowej stanowią jedną wielką wspólnotę.

3. W pierwszą niedzielę każdego miesiąca w kościele parafialnym w Dobrzanach odbywają się  spotkania duszpasterskie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, którym przewodniczy ks. Proboszcz po mszy św. o godz. 9:00l

4. Szczególną modlitwą JRR jest nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w pierwsze soboty miesiąca o godz. 9:00